57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Chile 2020 na razie bez zastępcy

Praktycznie natychmiast po ogłoszeniu informacji o odwołaniu Rajdu Chile 2020 z powodów niepokoi społecznych w tym kraju oraz przypadających na kwiecień 2020 roku wyborów, pojawiła się plotka o powrocie Rajdu Hiszpanii do kalendarza WRC.

Jednak ta informacja okazała się fikcją. Głównym powodem takiej decyzji ze strony organizatora tego wyjątkowego rajdu jest krótki termin na przygotowanie odpowiedniego finansowania. Rajd Hiszpanii może powrócić do WRC w 2021 roku w systemie rotacyjnym. Aktualnie sponsorzy przeznaczyli środki na inne działania. Dodatkowym argumentem są wysokie koszty transportu do Japonii i Nowej Zelandii, które mocno podniosły wydatki zespołów. Jeden rajd mniej w całym sezonie jest korzystnym rozwiązaniem.

“Nie ma możliwości, żeby rajd wypełnił tę lukę. Nie ma na to budżetu, ponieważ sponsorzy przekazali już pieniądze na inne rzeczy i nie ma czasu na przekierowanie środków. Chodzi też o datę, jest zbyt blisko. Producenci wolą mieć jeden rajd mniej. Pojawienie się Safari, Nowej Zelandii i Japonii podniosło budżety wszystkich. Skrócenie kalendarza będzie dobrze przyjęte” – skomentował Aman Barfull dla gazety AS

fot. www.wrc.com
Do Góry