Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rajd Barbórka, Różne

Rajd Barbórka – historię piszą zwycięzcy

Czas na ostatnie akordy sezonu 2014. Przed nami 52.Rajd Barbórka, który będzie prezentem mikołajkowym dla zwycięzcy, zawodników, a także kibiców rajdów samochodowych. Tegoroczna lista liczy 112 samochodów zgłoszonych do startu, łącznie z pojazdami historycznymi, które stanowią odrębną klasę.

Kolejna odsłona rajdu jest wyjątkowa. Na starcie nie zobaczymy WRC. Kierowcy postanowili skorzystać z lepszej dostępności rajdówek klasy R5. Zastanawiałem się, czy to dobre posunięcie ze strony zawodników. Po namyśle stwierdzam, że tak! Zobaczymy siedem Fordów Fiesta R5 w tym trzy w pakiecie R5+, oraz dodatkowo Fiesta PROTO kierowana przez Mariusza Steca. Rodzynkiem będzie Subaru Impreza Wojtka Chuchały. Zbliżone samochody, a także mam nadzieję sprawiedliwe warunki pogodowe mogą być przyczyną zaciętej walki o zwycięstwo w całym rajdzie, oraz na słynnym OS Karowa. Możliwe, że będzie to jedna z lepszych edycji tego „święta rajdowego” jaką będziemy mięli możliwość zobaczyć od czasów kiedy rywalizowały legendy polskich rajdów, czyli Janusz Kulig, czy Krzysztof Hołowczyc w samochodach WRC, dając pokaz rajdowego rzemiosła.

W oczekiwaniu na „najdroższy KJS w Polsce” jak mówią niektórzy, przytoczę kilku zwycięzców Barbórki, a także Karowej,którzy rywalizowali w ostatnich dwóch latach…

51. Rajd Barbórka 2013 padł łupem Kajetana Kajetanowicza, który wygrał również kultową Karową, w Subaru Imprezie STI. 50. Rajd Barbórka 2012 był jubileuszowy. Zwyciężył Tomasz Kuchar, jednak OS Karowa „zgarnął sprzed nosa” Tomkowi Kajetan Kajetanowicz, który jechał Subaru Imprezą STI, tak samo jak QHR.

Czy nowym dominatorem Barbórki będzie Kajetan, który pomimo startów za granicą w tym, jak i prawdopodobnie w przyszłym roku, będzie nadal odwiedzał stolicę, aby dodać kolejny puchar zwycięzcy do swojej kolekcji? A może „Siemanko” w swoim stylu włączy się do rywalizacji o najwyższe laury? Lub Tomek mimo teoretycznie słabszego samochodu będzie w stanie lepiej wykorzystać panujące warunki i ponownie zapisze się w historii Rajdu Barbórka, jako triumfator? Odpowiedzi na te pytania poznamy już jutro. Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie!

You may also like

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry