M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Rajd Azorów 2019: Łukasz Habaj wygrywa pierwszą rundę Mistrzostw Europy! Dramat Łukjaniuka

Rewelacyjna postawa polskiej załogi Łukasz Habaj / Daniel Dymurski przez wszystkie dni imprezy, odpowiednie zarządzanie tempem oraz oponami, a także bezbłędna jazda w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych pozwoliły odnieść pierwsze zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Europy! 

Ostatnia pętla Rajdu Azorów 2019 to dwa odcinki specjalne. Pierwszym z nich był dobrze znany i wymagający OS14 Garminhais 2 (24,03 km), tutaj doszło do prawdziwego dramatu Aleksieja Łukjaniuka, byłego już niestety lidera rajdu – “Uciekało mi z opony powietrze, tzw. slow puncture, może pięć kilometrów po starcie, nie wiem dlaczego, to bardzo frustrujące…” – mówił wyraźnie smutny Aleksiej Łukjaniuk, strata ponad minuty do zwycięzcy odcinka! Najlepszym czasem popisał się z kolei Ricardo Moura, który wyprzedził Łukasza Habaja o 4,4s. Na trzeciej pozycji dojechał Bruno Magalhaes (+11,4s), a za podium znaleźli się Marijan Greibel (+17,8s) i jako piąty Chris Ingram (+20,9s)

Można powiedzieć stało się! Ostatnia próba sportowa Rajdu Azorów 2019 nie przyniosła kolejnych zwrotów akcji. Na czele nie znajdziemy Łukasza Habaja, który tym razem dojechał bardzo spokojnie, utrzymując znakomite pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla formalności, szósty rezultat i 15,8s straty do najlepszego czasu odcinka specjalnego – “Ten odcinek specjalny był szalony, dużo kamieni. Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Samochód był świetny, a w rezultat nie mogę uwierzyć! Przez cały weekend mieliśmy dobre tempo, które kluczowe było wczoraj. Przykro mi z powodu Aleksieja, ale takie są rajdy. Dziękuję całemu zespołowi, wykonali dobrą robotę” – podsumował zwycięzca Rajdu Azorów 2019 – Łukasz Habaj

Aleksiej Łukaniuk miał kolejną przygodę na tym odcinku specjalnym, poważnie uszkadzając samochód!
Do Góry