Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Argentyny bez Roberta Kubicy!

Robert Kubica nie weźmie udziału w czwartej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. Polski kierowca, startujący w tym sezonie w barwach ekipy RK World Rally Team, chce poświęcić więcej czasu na reorganizację zespołu, która zagwarantuje najwyższy poziom skuteczności, obsługi i organizacji w przyszłych rajdach.

Ponieważ zespół powstał tuż przed Rajdem Monte Carlo – pierwszą rundą tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata – Robert Kubica jest przekonany, że obecnie ekipa bardziej niż startu w Argentynie potrzebuje dogłębnej pracy oraz wprowadzenia kluczowych zmian w strukturze organizacyjnej.

Robert Kubica: To była bardzo trudna decyzja. Rajd Argentyny od początku był w naszych planach i mimo że na miejsce dotarła już część zespołu wraz z samochodem, to decyzja o rezygnacji ze startu jest koniecznością. Rywalizacja w Rajdowych Mistrzostwach Świata to prawdziwe wyzwanie i chociaż wygrałem sześć odcinków specjalnych w pierwszych trzech rajdach, to musimy jednak myśleć realistycznie i skoncentrować się na udoskonaleniu zespołu w wielu obszarach. Na Rajd Portugalii planujemy powrót ze zmienioną strukturą, która będzie systematycznie ulepszana. Chciałbym poprosić wszystkich naszych kibiców o zrozumienie i podziękować za wsparcie.
Do Góry