M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Rajd Argentyny 2017 (OS 6-9): Evans liderem po piątku

Drugą dzisiejszą pętlę rozpoczął niespełna 20-kilometrowy odcinek San Agustin – Villa General Belgrano. Swoją zwycięską passę podtrzymał Elfyn Evans, który był szybszy od drugiego Neuville’a o 8,7s i od trzeciego Østberga o 12 sekund. –  Wszystko idzie całkiem nieźle, ale jest bardzo ciężko. Wszystko jest ok. Opony są dobre i auto dobrze pracuje – powiedział lider rajdu. Czwarte miejsce zajął Sordo (+12,9s), a piąte Ogier (+16,5s). – Jest o wiele bardziej sucho. Ciężko jest nam zrobić dobry czas – powiedział na mecie Francuz. Na dalszych miejscach znaleźli się kolejno Tänak (+19,3s) oraz Paddon (+19,6s), który za spóźnienie na start otrzymał 10 sekund kary. Ósme i dziewiąte miejsce zajęli kierowcy Toyoty – narzekający na temperaturę silnika Latvala (+23,8s) oraz Hänninen (+39,1s). Pierwszą dziesiątkę zamknął Lorenzo Bertelli (+43,1s).

Podczas odcinka numer siedem pierwsza piątka zmieściła się w jednej sekundzie. Najszybsi byli tam ex aequo Evans i Paddon. – Nie było teraz zbyt wiele czyszczenia. Myślę, że warunki są dobre. To dało mi dużo pewności siebie – powiedział Nowozelandczyk. Podium ze stratą zaledwie 0,1s uzupełnił Mads Østberg. o,2s za Norwegiem znalazł się Tänak, piąty był Neuville (+0,6s), a szósty Ogier (+2,4s). – Jest trudno. Szczerze mówiąc, nie mogę zrobić nic więcej. Daję z siebie wszystko. Jadę na limicie – powiedział aktualny mistrz świata. Na dalszych miejscach znaleźli się Latvala (+3,0s), Sordo (+4,8s), Hänninen (+16,6s) oraz Bertelli (+29,1s). – Zaczynam czerpać z tego przyjemność – mówi Hänninen. – Widzę wiele miejsc, w których mogę jechać szybciej. Auto pracuje teraz bardzo dobrze – zakończył Fin.

OS Santa Rosa – San Agustin najszybciej pokonał Hayden Paddon. Kierowca Hyundaia był szybszy od Evansa o 4,0s i o 7,1s od Neuville’a. – Czuję to już lepiej. Odcinki wydają się już normalniejsze. Czuję się już bardziej jak w domu, a jutrzejsze odcinki również mi się podobają. Jest jeszcze sporo do przejechania i wiele może się wydarzyć – powiedział Paddon. Czwarte miejsce zajął Sordo (+9,0s), piąte narzekający na swoje hamulce Østberg (+9,1s), a szóste Ogier (+10,6s). – Za szczytem uderzyłem w wielki kamień, nie mogłem go ominąć – powiedział Ogier. Na dalszych miejscach znaleźli się kolejno Tänak (+13,7s), który jechał na kapciu, Hänninen (+17,6s), Latvala (+38,6s) oraz Bertelli (+41,5s). – To stało się sześć kilometrów po starcie. Chciałem ominąć kamień, wyszedłem szeroko i opona zeszła z felgi. Straciliśmy 30s, więc lepiej było jechać dalej, niż zatrzymać się i zmienić koło – powiedział Latvala. 

Ostatni dzisiejszy odcinek padł łupem Neuville’a. Belg wyprzedził o 0,3s Latvalę i o 1,4s Ogiera. – Cieszę się, że jesteśmy na mecie tego trudnego dnia. Jutro będę miał lepszą pozycję startową i nie będę musiał czyścić drogi – powiedział na mecie Francuz. Miejsca cztery, pięć, sześć zajęli kolejno: Evans (+1,9s), Sordo (+2,3s) i Tänak (+4,1s). – Naprawdę pozytywny dzień. Cały zespół może być zadowolony. Przed nami jeszcze długa droga i bardzo trudna niedziela – powiedział lider rajdu. Siódme miejsce zajął Østberg (+4,8s), ósme Paddon (+6,3s), dziewiąte Hänninen (+10,2s), a dziesiąte Bertelli (+13,9s).

Klasyfikacja generalna po OS9: 

  1. Elfyn Evans i Daniel Barritt – 1:24:55,4s, Ford Fiesta WRC
  2. Mads Østberg i Ola Fløene (+55,7s, Ford Fiesta WRC) 
  3. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+1:00,7s, Hyundai i20 Coupe WRC) 
  4. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+1:06,7s, Ford Fiesta WRC)
  5. Ott Tänak i  Martin Järveoja(+1:11,3s, Ford Fiesta WRC)
  6. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+1:29,9s, Toyota Yaris WRC)
  7. Hayden Paddon i John Kennard (+3:41,8s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  8. Lorenzo Bertelli i Simone Scattolin (+4:16,8s, Ford Fiesta RS WRC)
  9. Juho Hänninen i Kaj Lindström (+4:48,6s, Toyota Yaris WRC) 
  10. Pontus Tidemand i Jonas Andersson (+6:32,3s, Skoda Fabia R5)

 
Do Góry