57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
next arrow
Slider

Kategoria: Terenowe

Rafał Sonik wygrał Rajd Dakar w klasyfikacji quadów!

Organizatorzy Rajdu Dakar skrócili ostatni etap dla motocykli i quadów do drugiego punktu pomiaru czasu, wszystko spowodowane zostało ulewą, jaka rozpoczęła się tuż przed startem do próby. Rafał Sonik, który ukończył skrócony odcinek na siódmej pozycji poprawił swój najlepszy wynik w historii, czyli drugie miejsce, wygrywając Rajd Dakar w klasyfikacji quadów! Po roku 2012, kiedy Darek Rodewald (mechanik ciężarówki Gerarda de Rooya) stanął na najwyższym stopniu podium, jest to drugie zwycięstwo Polaka w Rajdzie Dakar!

Dla Sonika tegoroczna edycja to siódmy start. Najlepszym dotychczasowym wynikiem było drugie miejsce w roku ubiegłym, dwukrotnie stawał także na trzecim stopniu podium.

Etap zapisał na swoje konto Willem Saaijman. W klasyfikacji generalnej Polak pozostawił za sobą Jeremíasa Gonzáleza Ferioli (+2:54:50) i Waltera Nosiglię (+3:42:57).