Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Raczkowski i Gospodarczyk podsumowują Rajd Polski

Za nami krajowa runda Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), LOTOS 72. Rajd Polski. W zawodach drugi raz z rzędu zwyciężył niepokonany Francuz, Sébastien Ogier, choć kilku innych kierowców nie ułatwiało mu tego zadania. Z zawodów przedwcześnie wycofali się reprezentanci Rak Bud Rally Team, czyli Radosław Raczkowski i Szymon Gospodarczyk. Duet jadący Fordem Fiestą R5 nie zaliczy tego startu do udanych.

Początek rajdu przyniósł załodze ósmy czas na Arenie w Mikołajkach. Później rywalizowali z resztą polskich załóg, po szóstym odcinku zajmując drugie miejsce w nieoficjalnej, polskiej klasyfikacji WRC-2. Tracili tylko 4,2s do Krzysztofa Hołowczyca. Pechowym okazał się odcinek siódmy, na którym załoga wypadła z trasy. Uszkodzenia samochodu nie pozwoliły na naprawę w warunkach serwisu.

– To niestety nie był udany start dla nas – mówi Radosław Raczkowski. – Rozpoczęliśmy równym tempem, starając się niwelować straty do liderów w klasie. Czołówka mistrzostw świata cisnęła naprawdę mocno, a naszym celem już od początku było wbijać się do pierwszej dziesiątki. Niestety, na piątym odcinku złapaliśmy kapcia, uszkodził się także zawór upustowy. Naprawiliśmy to na dojazdówce i wszystko wróciło do normy. Gdy wszystko działało już dobrze, na jednym z zakrętów siódmej próby popełniliśmy błąd, który poskutkował dachowaniem i wycofaniem się z rajdu. Niestety nie mogliśmy wrócić w systemie Rally2 do rywalizacji.

– Pierwsza pętla pozwoliła nam zaufać opisowi, dobrze rozgrzać się przed dalszą częścią zawodów – dodaje Szymon Gospodarczyk. – Jechaliśmy swoim tempem, bez naciskania, co widać było po czasach. Niestety, w rajdach czasem odnosi się sukcesy, a czasem trzeba zmierzyć się z porażką – taki już jest ten sport. Dziękujemy wszystkim za doping i wsparcie!

Start zespołu wspiera firma Rak Bud. Więcej informacji znajdziecie na naszym fan page w serwisie Facebook.

You may also like
Do Góry