Kajetan Kajetanowicz pojedzie w siedmiu rundach WRC 3
4. Rally Ireco Motorsport – 1. runda MRF Tarmac Masters 2020 – ponad 100 załóg na wirtualnej liście zgłoszeń
FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP

Przedsezonowe BK dla załóg Historycznego Rajdowego Pucharu Polski

Organizatorzy cyklu HTPP poinformowali, że przygotowują zapowiadane wcześniej przeprowadzenie badania BK na cały sezon rajdów HRPP. Przedsezonowe BK (PBK) stanowi znaczne ułatwienie dla zawodników. Dzięki PBK przygotowujący swe samochody do HRPP unikną wątpliwości technicznych dotyczących dopuszczenia do startów w HRPP. W trakcie PBK nastąpi też zakwalifikowanie samochodu do właściwej grupy wiekowej i kategorii.

Podczas PBK powadzone będą też sesje konsultacyjne mające na celu pomóc zawodnikom w przygotowaniu samochodu do cyklu HRPP pod względem historyczno-technicznym oraz bezpieczeństwa.

– Dzięki pozytywnym wynikom takiego badania, na wszystkich kolejnych BK, procedura wygląda następująco: podjeżdżasz na BK1 rajdu, pokazujesz dowód przedsezonowego badania BK, sędzia techniczny „odfajkowuje”, że BK „odbyto z wynikiem pozytywnym”, odjeżdżasz… i po badaniu – zapewniają organizatorzy.

W przypadku stwierdzenia na badaniu odstępstwa od wymogów technicznych załoga otrzyma jasne wytyczne co i jak należy poprawić. Pozostałe elementy, stwierdzone jako zgodne z regulaminem zostaną odnotowane przez Delegata Technicznego w dokumentacji. Wówczas, BK przed rajdem ograniczy się jedynie do potwierdzenia wykonanie zaleceń Delegata Technicznego z PBK. Kolejne BK cyklu – już jak wyżej.

Planowane jest przeprowadzenie PBK w marcu br. w Warszawie na Autodromie Bemowo, siedzibie Automobilklubu Polski. Inne lokalizacje (ze względów organizacyjno-czasowych – pewnie nie więcej niż 2) zostaną ustalone w zależności od zainteresowania.

Załogi zainteresowane odbyciem BK na cały sezon HRPP proszone są o kontakt z koordynatorem d/s HRPP do końca stycznia 2016 na adres mailowy: [email protected] Załogom, które zgłoszą się po tym terminie organizatorzy nie gwarantują możliwości odbycia PBK na sezon 2016.
Do Góry