57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: W skali

PRXRC – Michał Jasiński pierwszym zwycięzcą w sezonie!

Rallycrossowe Mistrzostwa Polski są również w mniejszej skali. Emocje podobne i rozrywka dostępna niemal dla każdego. Za nami pierwsza runda tego wyjątkowego cyklu. Lista zgłoszeń pokazała, że cykl zawodów ma potencjał.

Organizacja zawodów jest niemal identyczna, jak “prawdziwych” rund Mistrzostw Polski Rallycross. Mamy biegi kwalifikacyjne, półfinały i finały. Podział na klasy, jazdę po nawierzchni szutrowej, poślizgi, czasem skoki i przepychanki na torze. Przyspieszenia są również imponujące, ponieważ zdalnie sterowane modele z napędem elektrycznym mkną po torze z dużą prędkością niemal od samego startu.

Kibice przez cały dzień imprezy byli świadkami pojedynku Michała Jasińskiego z Bartoszem Jankowskim. Tych dwóch kierowców niemal za każdym razem wymieniało się najlepszym czasem okrążenia w kwalifikacjach. Niestety finały okazały się mniej szczęśliwe dla Bartosza Jankowskiego, który ukończył zawody dopiero na czwartym miejscu. Lider, Michał Jasiński utrzymał prowadzenie i może cieszyć się z triumfu w pierwszej rundzie PRXRC w Toruniu.

Dodatkowo organizatorzy mają na uwadze możliwe najlepszy poziom organizacji, rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na profesjonalny  sprzęt do pomiaru czasu. Każdy może wesprzeć tę inicjatywę, więcej szczegółów na stronie https://www.facebook.com/prxrc

 
Do Góry