Kajetan Kajetanowicz pojedzie w siedmiu rundach WRC 3
4. Rally Ireco Motorsport – 1. runda MRF Tarmac Masters 2020 – ponad 100 załóg na wirtualnej liście zgłoszeń
FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Proton Iriz R5 wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii

Proton powraca do Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Jest to początek planów tego producenta wspieranego przez Mellors Elliot Motorsport.

Zespół wystartuje w sześciu rundach cyklu wystawiając Protona Iriz R5 przy którym pracował m.in. Marcus Gronholm. Związki MEM (Mellors Elliot Motorsport) z marką Proton sięgają 2002 roku. Później w 2012 roku wystawiając samochód w WRC 2 wygrali Rajd Szwecji i Finlandii, dzięki współpracy z P.G. Anderson.

Jako team i kierowca z przyjemnością wracamy do Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii” – powiedział Mellors. “Istnieje bogata historia, pokazująca związek marki z mistrzostwami. Naszym zdaniem jest to wyjątkowe miejsce i samochód do niego należy. Rywalizacja będzie bardzo zacięta, nawet gdy sprawdzi się tylko połowa plotek. Właśnie tego potrzebujemy dla Iriza R5 i nie mogę doczekać się porównania” – dodaje Mellors.

Proton oferowany jest z kierownicą po lewej i prawej stronie. Takie rozwiązanie pozwala otworzyć się na nowe rynki zbytu samochodu. Aktualnie celem dla zespołu MEM jest walka w Rajdowych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii. Konkurowanie z innymi samochodami R5 to dobre odwzorowanie sytuacji na arenie międzynarodowej.

Proton Iriz R5 przez ostatnie dwanaście miesięcy przeszedł szereg intensywnych testów, które przygotowały go do nawierzchni szutrowej i asfaltowej. Jednym z założeń na ten sezon jest wygrana w cyklu. Do tej pory najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w jednej z rund.

Wszystko, co zrobiliśmy z Protonem od początku 2017 roku odnotowało postęp. Jesteśmy dumni, że jako jedyny producent oferujemy samochody z kierownicą po prawej i po lewej stronie,a to otwiera szereg możliwości. Oprócz tego zadbaliśmy o to, aby na każdym etapie testować z kierowcami za zamkniętymi drzwiami i sprawdzać, czy rozwój idzie we właściwym kierunku. Uważamy, że nadszedł czas, żeby wprowadzić Proton Iriz R5 do Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii, co zawsze postrzegaliśmy jako część naszego dalszego rozwoju. To tylko początek” – opowiada Chris Mellors, dyrektor MEM.

“Fantastycznie jest znaleźć się z Protonem w Rajdowych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii i znaleźć się wśród producentów, z którymi zasadniczo konkurowalibyśmy na arenie międzynarodowej” – przyznaje.

Przez ostatnie dwanaście miesięcy ciężko pracowaliśmy nad opracowaniem Iriza dla obu nawierzchni i uważam, że jest to właściwy czas na powrót. Bardzo trudno będzie znaleźć doświadczonych kierowców po wyjściu na rynek, ale w tym roku mamy wysokie cele. Wygrane są tym do czego dążymy” – podsumowuje.

Źródło: MEM

Fot. MEM
Do Góry