Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Prokop pojedzie w Rajdzie Dakar

Martin Prokop, prywatny kierowca startujący regularnie w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) za kierownicą Forda Fiesty RS WRC, postanowił wystartować w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. Będzie kolejnym kierowcą z WRC, który zamienia rajdy płaskie na terenowe. Swój start zapowiedzieli również Mikko Hirvonen, Sebastian Loeb czy “stały bywalec” Carlos Sainz.

Czech odbył testy Toyotą Hilux V8, robiąc wrażenie na szefie belgijskiej ekipy Overdrive, której szefem jest Jean Marc-Fortin. Utalentowany Belg, który był pilotem Krzysztofa Hołowczyca podczas kilku edycji Dakaru złożył ofertę współpracy czeskiemu zawodnikowi.

Najtrudniejszy rajd cross-country na świecie odbędzie się w dniach 2-16 stycznia w Argentynie i Boliwii. Debiutancki start Martina Prokopa zostanie poprzedzony przygotowaniami między innymi w Dubaju, tuż po zakończeniu przedostatniej rundy WRC, Rajdu Hiszpanii.

W związku ze startem w Rajdzie Dakar, Prokop na pewno opuści rozpoczynający sezon 2016, Rajd Monte Carlo. Dalsze losy związane z WRC i rajdami terenowymi nie są na razie znane.
Do Góry