51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Priorytetem było zwycięstwo w klasie

Power Stage, rozegrany w sobotnie popołudnie na ulicach Kłodzka zakończył rywalizację w 50. Rajdzie Dolnośląskim – piątej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W zawodach wzięła udział załoga Jan Chmielewski – Michał Majewski, która w BMW R+MAXI wywalczyła w Kotlinie Kłodzkiej pierwsze miejsce w klasie OPEN 2WD, umacniając się w ten sposób na pozycji liderów w klasyfikacji sezonu 2016.

Jan Chmielewski:

Za nami kolejny udany rajd; podczas całego pierwszego i na początku drugiego dnia wszystko układało się po naszej myśli – prowadziliśmy fajną rywalizację z Darkiem Polońskim o prymat w „ośce” oraz pozycję w generalce. Rajd Dolnośląski zawsze przynosił duże emocje i nie inaczej było tym razem. Dawno nie pamiętam różnicy 0,1 sekundy, która dzieliła nas po przejechaniu sześciu odcinków specjalnych i prawie dziewięćdziesięciu kilometrów oesowych. Po dobrym rozpoczęciu drugiego etapu udało nam się objąć prowadzenie w klasyfikacji aut napędzanych na jedną oś, które niestety musieliśmy oddać z przyczyn technicznych uniemożliwiających nam szybką jazdę. Natomiast przewaga czasowa w OPEN 2WD wypracowana w piątek okazała się na tyle duża, że z Kłodzka wywozimy komplet punktów za zwycięstwo w klasie, a to był dla nas priorytet.

Michał Majewski:

Mój domowy Rajd Dolnośląski okazał się dla nas niełatwy. Po bardzo udanym pierwszym dniu zdecydowanie prowadziliśmy w swojej klasie, a w ośce byliśmy drudzy z minimalną stratą do pierwszego miejsca, co mogło zwiastować pasjonującą walkę podczas drugiego etapu. Kłopoty sprzętowe, jakie dotknęły nas po mecie odcinka Kolonia Gaj spowodowały na tyle spore straty, że skupiliśmy się wówczas dotarciu do mety i utrzymaniu prowadzenia w OPEN 2WD. Zawody rozgrywane w rodzinnych stronach zawsze były dla mnie wyjątkowe ze względu na rodzinę i znajomych, którzy gromadzili się przy oesach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy gorąco nam kibicowali i wspierali, a szczególnie moim rodzicom, bratu i kochanej dziewczynie. Jesteście wielcy!

Partnerami zespołu są: Caffaro, REVICO, Fuchs Oil, WESEM, właściciel marki NEO, Pirelli; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków, Collab studio i wydawnictwo FENIKS MEDIA.
Do Góry