ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Poznaliśmy listę zgłoszeń Rajdu Australii

fot. Citroen Racing

Rajd Australii, podobnie jak rundy w Meksyku i Argentynie, przyciągnął niewiele załóg. Na liście figuruje 36 zgłoszeń, w tym 10 z WRC, 6 z WRC 2 i 1 z WRC 3. Pozostali kierowcy i piloci pojadą poza klasyfikacją Mistrzostw Świata.

Oczywiście w zgłoszeniach z najwyższym priorytetem znajdziemy załogi Volkswagenów Polo R WRC: Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassię, Jariego-Matti Latvalę i Miikkę Anttilę oraz Andreasa Mikkelsena i Andersa Jaegera. Pierwszy zespół Hyundaia to Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul oraz Hayden Paddon i John Kennard. Hiszpański duet, Dani Sordo i Marc Marti, pojedzie tym razem w drugim teamie koreańskiej marki. Wszyscy oczywiście w modelu i20 WRC’16. M-Sport to tradycyjnie Fiesty RS WRC, a w nich: Mads Ostberg z Olą Floene oraz Eric Camilli i Benjamin Veillas. Prywatnie Fiestami pojadą Ott Tanak z Raigo Molderem oraz Lorenzo Bertelli z Simonem Scattolinim.

WRC 2 zostanie zdominowane przez Skodę Fabię R5. Cztery z sześciu załóg skorzystają w Australii z czeskiej “R-piątki”. Fabryczny team Skody reprezentować będą Esapekka Lappi i Janne Ferm oraz Jan Kopecky i Pavel Dresler. Poza nimi Fabią pojadą Khalid Al-Suwaidi i Marshall Clarke oraz Nicholas Fuchs z Fernandem Mussano. W Peugeocie 208 T16 R5 zobaczymy Polaków, Huberta Ptaszka i Maćka Szczepaniaka, a w bliźniaczym Citroenie DS3 R5 pojedzie Jourda Serderidis z Fridericiem Miclottem. WRC 3 to jedynie Michel Fabre oraz Maxime Vilmot w Citroenie DS3 R3T.
Poza Mistrzostwami Świata pojedzie 19 załóg, gdzie kierowcami będą sami Australijczycy, wyłączając jedną załogę z Japonii. Pojadą oni głównie w Mitsubishi Lancerach EVO IX oraz Subaru Imprezach STi WRX. Ciekawym samochodem będzie Toyota Corolla S2000.

Zobacz listę zgłoszeń

Zapraszamy już teraz na relację na żywo z australijskich szutrów na naszym serwisie w dniach 18-20 listopada.
Do Góry