51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, SJS MaxiOes

Poznajcie odcinki tegorocznego Rajdy24.pl Cup w Powiecie Suskim!

fot. Maciej Niechwiadowicz

Szykuje się niezwykła dawka adrenaliny i emocji – dla kibiców i zawodników. Organizatorzy Rajdy24.pl Cup w Powiecie Suskim – 2. SJS MaxiOes8 zaprezentowali dziś mapy odcinków specjalnych. Na załogi czekają próby z podjazdami i “grubymi” spadaniami, gdzie z pewnością nie będzie łatwo.

Dla rally sprintu, zgodnie z regulaminem, przygotowany został jeden odcinek specjalny. W pierwszej wersji (od Makowa Podhalańskiego do Jachówki, OS 1/2/3 Rajdy24.pl) liczy 4,0 km. Podjazd znany jest z pierwszej edycji Rajdu Makowskiego, jednak spadanie nie było nigdy używane w żadnej z imprez i stanowić może sporą niespodziankę.

Drugi oes to próba odwrócona (OS 4/5/6 Maków Podhalański, 3,8 km), znana m.in. z Rajdu Krakowskiego 2001, 2002 czy 2008. Zaczyna się wąskim i technicznym podjazdem, następnie po hopie i krótkiej prostej wchodzi się w nieco szerszy asfalt, który spadaniem – i następnie patelniami – prowadzi do bazy rajdu.

A co w KJS? Przygotowane zostały próby na podjeździe, wydłużone o partie płaskie. Zarówno PS 1/2/3 jak i PS 4/5/6 mają długości po 1,7 km.

Wśród nagród ufundowanych przez naszych partnerów dla zawodników startujących w KJS są m.in.:

  • nagrody pieniężne o puli 1500 złotych dla pierwszych trzech załóg klasy 2 – od Pochłopień www.ciecieplyt.eu,
  • oleje od Rock Oil dla najszybszych załóg w poszczególnych klasach,
  • rękawice HRX wykonane z niepalnych materiałów od www.hrxtech.pl – dla zwycięzcy “generalki”.

Organizatorem zawodów jest Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie, imprezę wspiera agencja kreatywna GB Promotion. Wśród partnerów są: Autoserwis Jancarz, Blachdom Plus, RajdoweAkcesoria.pl, LitDrew.pl, Pochłopień www.ciecieplyt.eu, TM VIA, Honda Kolaczek, House of Beer Kraków, NovumPack, GS27, Rock Oil, Aquer, SPPROJEKT Pracownia Projektowa, Emiter.

Partnerami medialnymi są Rajdy24.pl, rajdy.malopolska.pl, Rally and Race, Sucha24.pl, Małopolska Kronika Beskidzka, Beskidzka24.pl, PowiatSuski24.pl, MalopolskaOnline.pl, miroslawjakala.pl.
Do Góry