Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Potrzebne dobre opony i opanowanie

fot. Mateusz Banaś

Trudne wyzwanie przed zawodnikami postawili na dziś organizatorzy 45. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Do pokonania jest aż 7 wymagających odcinków specjalnych i ok. 67 km oesowych. Początek ścigania o godz. 9:54 na trasie Rościszów-Walim. – Wczesny ranek przywitał nas ścianą deszczu, teraz powoli zaczyna się przejaśniać. Ale co przyniesie dzień, to wielki znak zapytania. Warunki są bardzo trudne. Na dziś potrzeba nie tylko dobrych opon, ale i opanowania – mówi Paweł Krysiak, kierowca ze Strzegomia, który w rundzie inaugurującej Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski startuje z nr 40.

Załoga Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej Paweł Krysiak i Paweł Gacek, startująca Fordem Fiestą R2, obsługiwaną przez zespół Evo Tech, po piątkowym Superoesie Crusar prowadzi w klasie 4F i zajmuje 20. miejsce w klasyfikacji generalnej 45. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE.

– Wczorajszy, 3-kilometrowy uliczny odcinek był tak naprawdę przedsmakiem rywalizacji. Świetnie nam się jechało w Świdnicy, ale to dopiero walka na dzisiejszych odcinkach zacznie oddzielać chłopców od mistrzów. Rywalizacja w klasie 4F nie jest dla nas wyznacznikiem, ze względu na niską frekwencję. Będziemy próbowali odnosić nasze wyniki do dobrze obsadzonej klasy 4, w której dominują Peugeoty 208. Wczoraj udało nam się wstrzelić w tę stawkę – mówi Paweł Krysiak.

W palnie na dziś zawodnicy mają 7 odcinków specjalnych, wśród których z pewnością królował będzie przejeżdżany aż 3 razy oes Rościszów-Walim. Zawodnicy z parku serwisowego na trasę wyruszą już po godzinie 9-tej, a dzień zakończą ok. godz. 19-tej.

– Pierwszą pętlę z pewnością pojedziemy dość ostrożnie, aby wyczuć auto. Mamy sporą przerwę w zasiadaniu w rajdówce i nie mieliśmy treningu przed sezonem. Pierwsze kilometry testowe robiliśmy dopiero wczoraj. Na szczęście bardzo dobrze czuję się we Fieście i myślę, że jeszcze trochę da się wycisnąć z tego auta. Najważniejsze na dziś jest opanowanie, bo miejscami na trasie będzie sporo pułapek, w postaci naniesionego syfu czy płynącej wody. Najważniejsze to nie utracić przyczepności i jechać po czarnym – podkreśla kierowca Forda Fiesty R2 z nr 40.

Start załogi Paweł Krysiak/Paweł Gacek wspierają: KRAUSE, Forpol – Auto Serwis Świdnica, Nifco Polska, Agencja Reklamowa Geospace, ZYWER Auto z Niemiec, Tech-Mol, Dźwigi GOLAK, Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, Psychotesty Piotr Robaszyński, PK Trans Piotr Kędzierski, Agata Trans Logistic, Stacja Paliw „U Emila”, Opał Maria Gajecka, Pomoc Drogowa Zaborowski, Kamieniarstwo Gromiec, Tech Plast, Pamuła, „Kawka”, Zakład Kamieniarski ZEN, Gmina Strzegom, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest – Park”.
Do Góry