Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Pontus Tidemand czeka na hybrydowe WRC

Pontus Tidemand wystartuje w Rajdzie Szwecji 2020. Rywalizując w WRC 2 zamierza pozostać w kontakcie z Rajdowymi Mistrzostwami Świata, czekając na hybrydową erę, która według niego będzie ekscytująca.

Szwed związany jest z rajdami na najwyższym poziomie od kilku dobrych sezonów. Dotychczas swoje największe sukcesy odnosił w 2013 roku, kiedy wygrał JWRC oraz w 2017 roku zdobywając tytuł w WRC 2. W ubiegłym sezonie dzięki wsparciu M-Sportu przejechał cztery rundy mistrzostw świata. Zrobienie kroku wstecz i powstrzymanie swoich ambicji do startów w WRC ma jeden cel. Przeczekać do hybrydowej ery WRC pozostając jednocześnie w kontakcie z imprezami za sprawą startów w WRC 2.

Start w Rajdzie Szwecji 2020 za kierownicą Skody Fabii R5 z zespołu Toksport WRT jest występem w domowej rundzie i szansą na zaprezentowanie się.

Jeśli spojrzymy teraz na rajdy, to w 2022 roku nadejdą ekscytujące rzeczy i ważne jest, żeby pozostać w tym sporcie i dobrze spisywać się. Jazda samochodem R5 daje możliwość prowadzenia większej ilości samochodów i stawania czoła wyzwaniom. Właśnie dlatego wybraliśmy R5 w 2020 roku.” – mówi Pontus. “Jeździliśmy w WRC 2 przez cztery i pół roku.W 2019 uznałem, że trzeba zrobić krok naprzód i spróbować jazdy WRC. Razem z M-Sportem zrobiliśmy cztery rajdy, ale nie było łatwo wsiąść do dzisiejszych samochodów i skłonić je do jazdy na maksimum, dzięki ich zaawansowanej aerodynamice. Zajmuje to więcej czasu za kierownicą tych samochodów” – przyznał Pontus Tidemand.

Fot. Jaanus Ree / www.wrc.com

You may also like
Do Góry