45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Polacy na podium Regional Rally Cup

Zakończył się pierwszy sezon Regional Rally Cup, międzynarodowego cyklu rajdowego, rozgrywanego na terenach Niemiec, Polski i Czech. Po rozegraniu trzech zaplanowanych rajdów (Erzgebrige, Karkonoski oraz Bohemia) poznaliśmy wyniki.

W klasyfikacji generalnej cyklu zwyciężył czeski duet Jiří Pertlíček sen. i Petr Picka. Załoga jadąca Mitsubishi Lancerem Evo IX zajęła trzecie miejsce w Niemczech, drugie w Polsce i siódme w swojej domowej rundzie. Na drugim stopniu podium stanęli Jarosław Szeja i Marcin Szeja (Subaru Impreza STI). Na trzeciej pozycji uplasowali się Mariusz Zapała i Łukasz Gwiazda (Subaru Impreza STI). W klasie piątej zwyciężyli również Pertlíček i Picka, natomiast bracia Szeja i duet Zapała/Gwiazda zamienili się pozycjami – tym razem na drugim miejscu byli ci drudzy.

fot. Tomasz Macherzyński

fot. Tomasz Macherzyński

Klasa czwarta to sukces duetu Krzysztof Schenk i Maciej Handwerker (Honda Civic Type-R). Trzy punkty mniej zgromadzili na swoim koncie Daniel Nowak i Sebastian Dwornik (także Civic). Pudło uzupełnili Niemcy, Daniel Voigt i Andreas Beck (także Civic). W klasie trzeciej triumfowali Czesi, Michal Srb i Vladimir Osicka (Citroen C2 R2). Na drugiej pozycji uplasowali się Tomasz Orłowski i Łukasz Bułat (Peugeot 106).

Rywalizację w klasie drugiej wygrali Niemcy, Tobias Edelmann i Sven Urlich (Skoda Fabia). Na drugiej pozycji uplasowali się Czesi, Jiří Zahrádka i Tomáš Šmíd (Skoda Felicja). Klasę pierwszą obsadzili zawodnicy Trabantów P601: pierwsi byli Torsten Knor i Jens Krajewski, drudzy Eckhard Eichhorst i Jorg Vach, trzeci Denny Hantke i Sebastian Geisler.
Do Góry