M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Podwójne podium zespołu Rallytechnology w Rajdzie Śląska

Półmetek Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski za nami. Rozegrany w ubiegły weekend 2. Rajd Śląska bardzo dobrze będą wspominać reprezentanci Rallytechnology. Wszystkie załogi rybnickiego zespołu znalazły się na mecie zawodów, a dwie z nich wywalczyły miejsca na podium! Taki zastrzyk punktowy pozwala w dobrych nastrojach udać się na krótką przerwę wakacyjną.

Z najlepszego występu w tym sezonie mogą się cieszyć Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec! Powrót do dobrze znanej im Fiesty R5 zaowocował bardzo szybką i konsekwentną jazdą, co w efekcie dało im trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Oczko niżej znaleźli się ich zespołowi koledzy, Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, którzy coraz pewniej czują się w aucie klasy R5.

Na trasach wokół Chorzowa zawodnicy Rallytechnology świetnie radzili sobie także w klasie czwartej. Kacper Wróblewski i Jacek Spentany stoczyli kolejną fantastyczną walkę o czołowe pozycje. Podopieczny programu Rallytechnology Junior Talent Team postawił tym razem na bezpieczną jazdę, która w jego przypadku wcale nie oznaczała powolnej przejażdżki. Kacper z Jackiem dojechali do mety na drugiej pozycji w klasie czwartej i w 2WD, zaledwie 3,7s za swoimi konkurentami. Dzięki zdobytym punktom załoga lideruje obecnie w obydwu klasyfikacjach. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także Grzegorz Bonder i Jakub Gerber, którzy w bliźniaczym Peugeocie 208 R2 wywalczyli czwartą pozycję w klasie czwartej.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Pierwsza połowa sezonu RSMP przeszła do historii. Rajd Śląska okazał się dla nas bardzo szczęśliwy. Zbyszek z Arturem stanęli na upragnionym podium klasyfikacji generalnej, co w towarzystwie tak mocnych zawodników jest bardzo dużym wyczynem. Cieszy również dojrzała i szyba jazda Kacpra i Jacka. O ich formie najlepiej świadczy to, że po raz kolejny autem przednionapędowym udało im się zająć miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Teraz czeka nas przerwa wakacyjna, którą chcemy wykorzystać na dobre przygotowanie do reszty sezonu. Przed nami Rajd Rzeszowski, a potem dwie szutrowe imprezy, w tym Rajd Polski. Jak zawsze będziemy walczyć o jak najlepsze pozycje. Do zobaczenia na trasach!

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu.
Do Góry