Rajd Monte – Carlo 2020 – szczegóły
Punkty dla piętnastu zawodników – zmiany w RSMP 2020
Puchar Debiutanta – nowość w RSMP 2020
RSMP 2020 – Rajd Koszyc w miejsce dolnośląskiego
Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMPo

Podsumowanie drugiej rundy RSMPo

W ostatni weekend maja mieliśmy okazję podziwiać czołowych zawodników Mistrzostw Polski uczestniczących w jedynej, w tegorocznym cyklu, szutrowej rundzie na Kaszubach. Przy współpracy automobilklubów Morskiego z Gdyni i Orskiego z Sopotu, emocje rajdowe zostały niemalże podwojone, albowiem równolegle do rundy Mistrzostw Polski została zorganizowana druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Uroczyste rozpoczęcie rajdu miało miejsce na Targu Węglowym w Gdańsku. W bardzo widowiskowym miejscu zawodnicy zostali przywitani i przedstawieni zgromadzonej publiczności.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły 34 załogi, w tym sporo uczestników Mistrzostw Polski, którzy skorzystali z dodatkowej opcji – klasyfikacji w cyklach RSMPo i SzuterCup.

Odcinki prowadzące po kaszubskich szutrach wymagały od zawodników dużego skupienia i solidnej współpracy, a specyfika nawierzchni wyciskała z pojazdów siódme poty. Niemały wpływ na stan nawierzchni miały nawałnice, które w piątek i sobotę rano przeszły przez okoliczne tereny. Szuter został bardzo szybko rozkopany przez mocne czteronapędowe auta rajdowe zostawiając ośkom wielkie wyzwanie.

Na mecie najlepszy czas zanotowała załoga Skuracz/Milewska jadąca Hondą Civic, natomiast wśród zawodników w kategorii GOŚĆ, triumfowali Kołtun/Pleskot na pokładzie Forda Fiesty R5.

Reprezentanci współorganizatora – Automobilklubu Morskiego, będą wspominać ten rajd z nutką goryczy, gdyż na trzy startujące załogi żadnej nie udało się dojechać do mety. Bardzo wymagające dla aut odcinki doprowadziły do wystąpienia usterek technicznych, które nie pozwoliły kontynuować jazdy.

Na szczęście już niebawem kolejna okazja by sprawdzić się na luźnej nawierzchni – trwają przygotowania do kolejnej szutrowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza – XIX Rajdu Nowomiejskiego, w którym zobaczymy aż 48 załóg! Zapraszamy już w najbliższy weekend 4-5.06.2016 do Nowego Miasta Lubawskiego.

You may also like
Do Góry