Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Podkalicka na podium RMPST i CEZ!

Ostatnia runda Baja Inter Cars Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i Mistrzostw Europy Centralnej już za nami. Starty podsumowuje Klaudia Podkalicka.

– Emocje nie opuszczały nas do ostatnich metrów rajdu, do końca nie było wiadomo kto stanie na “pudle”, dlatego też ostatni oes pojechaliśmy bardzo szybko, ale też trochę ryzykownie, za wszelką cenę chciałam utrzymać drugie miejsce. Na trasie mieliśmy małe przygody z drzewami, które niestety poprzestawiały nam trochę zbieżności, zdemolowały lusterka oraz powgniatały prawą stronę samochodu, ale mimo wszystko nie odpuszczaliśmy do samego końca, wygrywając ostatni odcinek a finalnie zajmując 2 miejsce w klasie T2. Moi konkurenci również dawali z siebie wszystko aby utrzymać jak najlepsze pozycje, a to powodowało, że ta walka była coraz bardziej emocjonująca i wyrównana a adrenalina coraz bardziej podniesiona.

– Wynik tego rajdu zadecydował o klasyfikacji końcowej sezonu. Zdobyliśmy tytuł II Vice – Mistrza Polski w klasie T2 oraz tytuł II Vice – Mistrza Europy Centralnej z czego jesteśmy bardzo dumni. Niestety był to dla mnie ostatni rajd w tym roku, kolejne dopiero w kwietniu ale cieszę się bardzo, że cały sezon który przejechaliśmy w tym roku, pozwolił wywalczyć nam dwa tytuły ale również pozwolił zebrać niesamowite doświadczenie, które będę mogła wykorzystać już 1 listopada w Katarze, gdzie pod okiem Jutty Kleinschmidt zmierzę się z ośmioma najlepszymi zawodniczkami rajdowymi świata. Chciałam szczególne podziękować firmie Total, BRM Chronographes, LightBox, Carmont oraz mojemu Tacie, mężowi oraz całemu zespołowi – bez Was wszystkich ten sezon byłby niemożliwy. Dziękuje za wsparcie!

Wyniki Baja Inter Cars, II Klasyfikacja sezonu 2015:
II miejsce w Baja InterCars Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych w klasie T2
II miejsce W Mistrzostwach Europy Centralnej w klasie T2
II – Vice Mistrz Polski
II – Vice Mistrz Europy Centralnej
Do Góry