Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Pirelli ujawnia wstępne plany na lata 2021-2024 w WRC

Włoska firma oponiarska pod koniec ubiegłego roku wygrała przetarg na głównego dostawcę opon w Rajdowych Mistrzostwach Świata w latach 2021-2024. Teraz przedstawiła swój wstępny pomysł na opony.

Do tak dużego projektu potrzebne jest odpowiednie zaplecze ludzi, dlatego Pirelli zbuduje osobny zespół ekspertów odpowiedzialnych wyłącznie za WRC. Niemożliwe będzie korzystanie z tych samych zasobów dostępnych w F1. Kluczem jest opracowanie opony, która poradzi sobie z wymaganiami stawianymi przez załogi. Jednym z kluczowych elementów najnowszej konstrukcji ma być odporność na uszkodzenia.

Poprzednie oraz obecne produkty marki były chwalone za dużą wytrzymałość. Jednak stworzenie szerokiej oferty dla zawodników wymaga czasu, dlatego podstawą do pracy jest mieszanka wykorzystywana w 2010 roku.

Jak możemy sobie wyobrazić jestem bardzo podekscytowany. Minęło dziesięć lat, nie mogę powiedzieć, że odeszliśmy od rajdów, ponieważ nigdy ich nie opuściliśmy, ale nie dostarczyliśmy opon na najwyższy poziom.” – mówi Mario Isola, prezes Pirelli. “Bardzo cieszymy się z powrotu. Wracamy do WRC, gdy są w dobrej formie i nie możemy doczekać się, aby wykonać dobrą robotę. Ostatnim razem, gdy byliśmy jedynym dostawcą, mieliśmy niezawodny produkt, z bardzo małą liczbą przebić i tego też chcemy tym razem.” – kontynuuje. “Nasze doświadczenie na najwyższym poziomie jest ograniczone, ponieważ od momentu, gdy byliśmy tu ostatnio samochody są mocniejsze i szczególnie na szutrze opony są bardziej obciążone. Rozmawiamy z FIA i pracujemy nad procesem testowania.” – przyznaje Isola.

Obecnie oceniamy opony wewnętrznie, ale myślę, że dokonamy ewolucji opon, które mamy. To prawda, że produkt sprzed 10 lat jest starty, ale jest dobry i zaczynamy od niego, żeby stworzyć dobrą oponę. Ale mówię to ze znakiem zapytania, podczas gdy oceniamy wymagania nowych samochodów.” – mówił Isola.

Ze względu na to, że informacja o wygraniu przetargu pojawiła się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Pirelli dopiero rozpoczyna pracę nad najważniejszymi aspektami.

Fot. Pirelli.com

You may also like
Do Góry