Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
Rajd Australii 2019 odwołany!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP

Piotr Fetela gościem wielickiego memoriału

W wielkanocny poniedziałek zostały opublikowane listy zgłoszeń zarówno do PLATINUM 2. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, jaki i do MOTUL 1. rundy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd zostanie rozegrany w Wieliczce w terminie 6-8 kwietnia. Oficjalne listy startowe nie wyczerpują jednak wszystkich emocji, związanych z wielickim Memoriałem. Dodatkowe atrakcje będą związane z przejazdami tzw. rally-taxi, które będą wozić po trasie prób sportowych VIP-ów oraz osoby, które zaangażują się w licytacje na cele charytatywne.

W sobotę 7 kwietnia funkcję tej rally-taxi ma pełnić replika Forda Focusa WRC, którym startował Janusz Kulig. W roli kierowców na zmianę wystąpią Michał Bachula (siostrzeniec Janusza, a zarazem kierowca rajdowy, który zaliczył ponad 30 ogólnopolskich rajdów) oraz Piotr Fetela, pochodzący z Powiśla Dąbrowskiego 35-letni kierowca rajdowy z Chicago, uczestnik blisko pół setki rajdów na różnym szczeblu Rally America – poczynając od strefowych mistrzostw na wschodzie oraz w środkowych stanach USA, a kończąc na mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Piotr Fetela jadąc z Dominikiem Jóźwiakiem Fordem Fiesta Proto przed dwoma tygodniami triumfował w 24. Rally in the 100 Acres Wood, drugiej rundzie tegorocznych mistrzostw Rally America.

Z kolei  w niedzielę 8 kwietnia w roli rally-taxi pojawi się Volkswagen Polo Proto, zbudowany w Nysie w firmie Pawła Dytki. Funkcję kierowców będą pełnić Piotr Fetela oraz sam Paweł Dytko. Można z cała pewnością stwierdzić, że ich przejazdy będą źródłem sporych emocji nie tylko dla pasażerów wożonych przez Bachulę, Dytkę i Fetelę, ale również dla wielickiej publiczności.
Do Góry