Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Piotr Baran: w najbliższej przyszłości zabraknie mnie na rajdowych trasach

fot. Janusz Boruta

Po awarii samochodu podczas Rajdu Baborowa, aktualny drugi wicemistrz Śląska, Piotr Baran, nie będzie jak na razie kontynuował rywalizacji w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska – poinformowali organizatorzy cyklu. Na przedostatnim odcinku specjalnym rozgrywanego w kwietniu Rajdu Baborowa, w Hondzie Civic załogi Baran / Paciej, uszkodzeniu uległ silnik.

Piotr Baran, na łamach portalu RSMŚl:

Na razie odpuszczamy dalsze starty w tym roku. Przyznam szczerze, że wyluzowałem i postanowiłem zrobić krok w tył. Prawdę mówiąc, gdybym się uparł to mógłbym dalej jeździć, nawet pojechać Rajd Ziemi Bocheńskiej (kolejna runda RSMŚl – przyp. red.), zwłaszcza że chłopaki oferowali swoją pomoc. Stwierdziłem jednak, że trzeba podejść do tego z dystansem, gdyż już jeden pożyczony silnik wyzionął ducha w moim samochodzie i nie chcę startować na wariackich papierach.

Kierowca zamierza zająć się naprawą auta. Nie wyklucza jednak całkowicie startów pod koniec sezonu.

Chcę doprowadzić ten silnik do porządku, tak żeby wszystko było dobre, a co ważniejsze wytrzymałe. Odkąd w Hondach pojawiły się kłowe skrzynie biegów, to jest więcej usterek, gdyż jednostki są mocno obciążone. Od powrotu z Baborowa samochód wciąż stoi w garażu, jednak powoli będziemy się zabierać za naprawę i systematycznie składać auto. Bardziej myślę o przyszłym roku, choć nie wykluczam startów pod koniec sezonu. Pewnym jest jednak to, że w najbliższej przyszłości zabraknie mnie na rajdowych trasach

– tłumaczył zawodnik.
Do Góry