45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Pilot Evansa wraca do zdrowia

fot. facebook/RallyMéxico

Daniel Barritt, pilot Elfyna Evansa, powinien pojawić się na testach zespołu M-Sport Ford od następnego poniedziałku. Testy te zaplanowano już z udziałem pilota. Teamowi najbardziej zależy jednak by Barritt był w pełni zdrowy na zbliżający się Rajd Korsyki. Poinformował o tym szef zespołu, Malcom Wilson w rozmowie z redakcją Motorsport-news. Barritt ucierpiał podczas ostatniej rundy WRC, kiedy wraz z Evansem mieli wypadek na trasie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. U pilota zdiagnozowano łagodny wstrząs mózgu.

Malcolm Wilson:

Rozumie się samo przez się, że priorytetem jest rajd – tam właśnie potrzebujemy Dana. Nie martwię się zbytnio tymi testami. Zobaczmy jak Dan poczuje się w przyszłym tygodniu.

Także Elfyn Evans odniósł się jeszcze raz do wypadku.

Przyczyną była prawdopodobnie zbyt duża pewność siebie podczas robienia notatek na podbiciach. Powinienem był trochę zwolnić. Gdybym zredukował bieg prawdopodobnie byśmy sobie poradzili. Polecieliśmy jednak tak daleko, że wylądowaliśmy na kolejnym podbiciu.

Te samochody dobrze radzą sobie z takimi sytuacjami. Na pierwszym odcinku mieliśmy bardzo złe lądowanie, ale zbiłem dwa biegi i poczułem, że nic się nie stało.

To wstyd, dobrze sobie radziliśmy i uzyskiwaliśmy czasy. Byłem trochę zdezorientowany podczas wypadku. Zrolowalismy tak szybko, że wyskoczyłem z samochodu i pobiegłem zwolnić następne auto.

Kiedy opadł kurz, zobaczyłem, że wszystkie koła wciąż są na swoim miejscu i skierowane we właściwym kierunku – więc wskoczyliśmy i odjechaliśmy. Gdybym od razu włączył rozrusznik, mogliśmy nie stracić nawet 20 sekund

–  powiedział kierowca.

W momencie wypadku załoga zajmowała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.
Do Góry