57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Pierwsze testy przed Rajdem Monte-Carlo 2020

Kilka tygodni temu zakończył się oficjalnie sezon 2019. Poznaliśmy nowy układ sił w Rajdowych Mistrzostwach Świata, z wyjątkiem M-Sportu, który na razie czeka na decyzję. Teraz zespoły rozpoczęły przygotowania do Rajdu Monte Carlo 2020.

Pierwsze testy w Francuskich Alpach zaplanowały dwa zespoły. Hyundai Motorsport i Toyota Gazoo Racing WRC. M-Sport wstrzymał się na razie od takich przygotowań.

Dla kierowców Hyundaia, szczególnie dla Otta Tanaka okres intensywnej pracy. Testy rozpoczynają się już 4 grudnia i wezmą w nich udział poza Estończykiem także Thierry Neuville i Sebastien Loeb.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani jego opinią. Ott w ogóle nie jeździł tym samochodem. To będzie jego pierwszy raz i chce odkryć jak to jest. Wszyscy czekają na współpracę. Wspaniale jest otrzymać nowy wkład w rozwój samochodu. Widzieliśmy to, gdy Seb (Loeb przyp. red.) dołączył do nas na początku tego roku.” – powiedział dyrektor Hyundai Motorsport, Andrea Adamo.

Toyota Gazoo Racing również rozpoczyna przygotowania w środę, z całkowicie nowym składem Sébastien Ogier, Elfyn Evans, Kalle Rovanperä i Takamoto Katsuta przetestują Toyotę Yaris WRC pomiędzy 4 a 10 grudnia.

Tak testy Hyundaia wyglądały w tym roku:
Do Góry