Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Pierwsza runda Szuter Cup za nami

fot. facebook/RajdPodlaski

37. Rajd Podlsaki – pierwsza runda cyklu Szuter Cup składała się z ośmiu odcinków specjalnych, podzielonych na dwa dni rywalizacji. W sobotę zawodnicy startujący w ramach rajdu okręgowego pokonywali dwie pętle, składające się z trzech oesów: Straszewo, Zubry i Glejsk. Dziś natomiast dwukrotnie przejeżdżali odcinek Niewodnica Nargilewska-Kol.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej RO triumfowali Wiesław Zagon i Marek Zakrzewski w Renault Clio. 1:22,8s stracili do nich Łukasz Grzywna i Andrzej Poniewierka, na pokładzie Opla Corsy A GSi. Trzecią pozycję wywalczyli Marcin Dziewiątkowski oraz Tomasz Kraczko, za sterami Opla Astry GSi. Stracili oni do najszybszych 1:50,0s.

W klasie K1 pierwszy był Zagon, w K2 – Grzywna, a w OPEN – Bartosz Grygorowicz i Dawid Barański w Subaru Imprezie.

W generalce klasy GOŚĆ najlepszy czas wykręcili Krzysztof Bubik i Radosław Korzeniewski (BMW 316). Dobrze radzili sobie w tej kategorii, prowadząc jeszcze po odcinku numer sześć, Zbigniew Staniszewski i Konrad Nadolny, jadący Fordem Fiestą R5. Problemy z samochodem, jak zakomunikował kierowca, zadecydowały jednak, iż musieli wycofać się ze zmagań. – No i niestety awaria przedniej półosi zmusiła nas do wycofania się z rajdu. Już czekamy na następny!!! – napisał w mediach społecznościowych zawodnik. Załoga otrzymała również karę dodatkowych 10:00,0s za wcześniejszy wjazd na Punkt Kontroli Czasu 7A.

Zwycięstwo w GOŚĆ RWD wywalczył także Bubik, a w GOŚĆ FWD samotnie startowali Marcin Kurp i Sebastian Wach w Hondzie Civic VTi.

Pełne wyniki RO znajdziesz tutaj.

Zawodnicy SKJS rywalizowali na sześciu odcinkach specjalnych. Dwukrotnie pokonywali próby: Straszewo, Zubry i Niewodnica Nargilewska-Kol. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęli Rafał Bańka i Piotr Okulus w Subaru Imprezie. Na pozycji drugiej uplasowali się Kamil Rutkowski i Krzysztof Nowakowski, również w Subaru, tracąc do Bańki / Okulusa 18,2s. Trzecia lokata to Marek Szcześniak i Krzysztof Klimkowski, w samochodzie tej samej marki, notujący czas słabszy od zwycięzców o 38,1s.

W klasie K1 oglądaliśmy tylko Pawła Sobocińskiego i Piotra Sochackiego (Nissan Micra). W K2 najszybsi byli Karol Tatera i Damian Dargiewicz (Peugeot 206). W K3 natomiast triumfował Bańka.

Pełne wyniki SKJS znajdziesz tutaj.
Do Góry