Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Pierwsza piłka meczowa Chuchały i Dymurskiego

Sezon 2016 Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) powoli zbliża się do końca. W kalendarzu startów Subaru Poland Rally Team pozostały tylko dwa występy, oba na nawierzchni szutrowej. Pierwszy z nich, to Rajd Lipawy rozgrywany na Łotwie w trzeci weekend września. Runda ta miała początkowo otwierać rywalizację w ERC, ale ze względu na brak śniegu została przeniesiona na końcówkę kalendarza mistrzostw.

Na bardzo szybkich trasach Wojtek Chuchała i Daniel Dymurski będą mieli szansę na przypieczętowanie swojego mistrzowskiego tytułu w ERC 2 w kategoriach kierowców i pilotów. 52 punkty przewagi oznaczają, że aby zdobyć tytuł już na Łotwie muszą przyjechać na metę przed zajmującą drugie miejsce w klasyfikacji generalnej załogą Giacomo Scattolon/Paolo Zanini, lub nie stracić do nich więcej niż 13 „oczek”. Dotychczas Siemanko i Lopez w pięciu startach wywalczyli w klasie 194 ze 195 punktów.

Ceremonia startu Rajdu Lipawy rozpocznie się w piątek, 16 września o 19:45 czasu polskiego. Na sobotę zaplanowano 8 odcinków specjalnych o łącznej długości niespełna 103 kilometrów, a dwa ostatnie będą miejskimi próbami w centrum miasta. Niedziela to 6 oesów. Pierwsza załoga otworzy trasę już o 8:30, a kończący rajd odcinek wystartuje o 13:30. Oficjalne zakończenie rajdu odbędzie się o godzinie 15:00.

W ERC 2 do rajdu zgłosiło się osiem załóg. Na starcie stanie między innymi pierwsza trójka cyklu oraz kilku lokalnych asów. W walce o prymat w ERC 2 Wojtek i Daniel jako jedyni będą prowadzić Subaru Imprezę STI. W sumie lista zgłoszeń liczy 43 załogi.

Relację z 9. rundy ERC będzie można oglądać na antenie Eurosportu 1 w niedzielę 18 września o 22:25.

Rajd Lipawy to kolejny krok na naszej drodze po mistrzowski tytuł w kategorii ERC 2. To będzie z pewnością najciekawsza runda w sezonie ze względu na bardzo liczną konkurencję w naszej klasie. Mamy tutaj do zdobycia bardzo ważne punkty. Cały czas pamiętamy o tym, że naszym celem jest mistrzostwo Europy i dążymy do niego od początku sezonu. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Eneos, Raiffeisen Leasing, Franke, oraz SJS

– zapowiedział Wojciech Chuchała.

Po krótkiej przerwie na asfaltowy Rajd Rzeszowski miło będzie powrócić na szutry. Łotewskie odcinki specjalne są mi kompletnie nieznane, ale w tym sezonie niemal każdy rajd poznaję od podstaw. Rywalizacja w naszej klasie będzie wyjątkowa i będziemy mieć wielu konkurentów, co sprawia, że trudno przewidzieć jak potoczą się jej losy. Na Rajdzie Lipawy mamy pierwszą szansę, by przypieczętować tytuł mistrzowski w kategorii ERC 2, więc postaramy się tego dokonać i tym samym osiągnąć najważniejszy tegoroczny cel

– dodał Daniel Dymurski.

You may also like
Do Góry