Kajetan Kajetanowicz pojedzie w siedmiu rundach WRC 3
4. Rally Ireco Motorsport – 1. runda MRF Tarmac Masters 2020 – ponad 100 załóg na wirtualnej liście zgłoszeń
FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?

Petter Solberg w rozmowie z łotewskim portalem Go4speed ujawnił, że prowadzi rozmowy z kilkoma producentami samochodów, aby skłonić ich do startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Popularny Mr. Hollywood zamierza wykorzystać doświadczenie z prowadzenia własnego zespołu w mistrzostwach świata w dwóch kategoriach, rajdach samochodowych i rallycrossowych mistrzostwach świata. Norweg twierdzi, że ma wokół siebie wystarczającą liczbę osób oraz wiedzy, aby poprowadzić taki projekt. Jego celem jest osiągnięcie tytułu mistrzowskiego WRC, jako szef fabrycznego zespołu.

Z przeprowadzonej rozmowy wynika, że Petter koncentruje się na tym zadaniu całkowicie. Obecnie prowadzi rozmowy z kilkoma producentami jednocześnie. Na skutek tego Solberg powinien pojawić się na odcinkach specjalnych w roli kierowcy już sporadycznie.

Nie myślę już o niczym poważnym, może rajdy historyczne, ponieważ kupiłem niedawno Forda Escorta. Jednak od kilku miesięcy staram się zbudować fabryczny zespół w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Ciężko nad tym pracujemy i zobaczymy co nam się uda. Rozmawiamy z kilkoma producentami samochodów, ale na razie nie mogę powiedzieć nic bardziej szczegółowego. Zajmuje to dużo czasu, ponieważ wyzwanie jest duże” – mówi dla Go4speed Peter Solberg.

Biorąc pod uwagę, że nie jeżdżę już aktywnie najlepiej jest wykorzystać moje doświadczenie w tym co lubię i robię. Od 2009 roku wraz z zespołem Petter Solber World Rally wygrałem wiele raz, zdobyłem kilka tytułów mistrzowskich, więc mogę kontynuować nagromadzone doświadczenie i strategię. Mam cały sprzęt, mam zespół, wokół siebie dobrych ludzi, więc wszystko jest możliwe. Moim celem jest zdobycie mistrzostwa WRC.” – podsumował Petter Solberg.

Fot. Petter Solberg / fanpage
Do Góry