Kajetan Kajetanowicz – Barbórka jest jak magnes
Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Pechowy start w 28. Rajdzie Rzeszowskim dla Macieja Lubiaka i Tomasza Borko

Maciek Lubiak z Tomkiem Borko w pełni zmotywowani przystąpili do Rajdu Rzeszowskiego, najdłuższych asfaltowych zawodów w kalendarzu krajowego czempionatu. Już po zapoznaniu z trasą wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzili, że to jedna z najtrudniejszych rund w kalendarzu. Po rozegranym w czwartek odcinku testowym i ceremonii startu, w piątek przed południem rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja.

Niestety dla Maćka i Tomka przygoda z piątą rundą mistrzostw Polski zakończyła się zbyt wcześnie, bo już na pierwszym odcinku specjalnym. Ekipa techniczna bez problemu poradziła sobie z przygotowaniem Hyundaia i20 R5 i załoga Lubiak/Borko mogła powrócić na sobotnie oesy. Plan był jeden – przejechać odcinki specjalne z myślą o przygotowaniach do następnej rundy mistrzostw Polski – Rajdu Śląska, który rozegrany zostanie w pierwszy weekend września.

Maciej Lubiak: Odcinki Rzeszowskiego są piekielnie wymagające. Przetasowania w czołówce i liczba załóg z różnymi przygodami potwierdzają, że to niesamowicie trudny rajd. Drugi dzień zawodów, a dla nas tak naprawdę pierwszy. Wsiadłem do rajdówki i z każdym kolejnym kilometrem wracałem do rajdowego rytmu. Chciałem nabrać pewności siebie w aucie, ale cztery prawdziwe odcinki to zbyt mało, aby się rozjechać w pełni. Jednak każdy kilometr był ważny przed Rajdem Śląska i na tym się dziś skupiałem. Do zobaczenia już za miesiąc!

Tomasz Borko: Cieszę się, że dziś mogliśmy jechać po tych niesamowitych odcinkach. Rajdy to bez wątpienia sport zespołowy, choć to kierowca prowadzi, pilot dyktuje, to jednak czasem niezbędna jest pomoc ekipy technicznej. Brawa dla serwisu Kumiega Racing za przygotowanie auta
Do Góry