M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Patryk Kielar zamiast Marty Momot

fot. Janusz Boruta

Mający już za sobą występy m.in. w śląskim czempionacie Patryk Kielar, weźmie udział w Rajdzie Śląska zasiadając na prawym fotelu Hondy Civic Gracjana Greli. Pilot zastąpi Martę Momot, regularnie startującą z Grelą. Zawodnicy komentowali sytuację na łamach oficjalnego portalu RSMŚl.

Gracjan Grela:

Zgłaszając się na Rajd Śląska nie byłem pewny swojego startu, ale ostatecznie jedziemy. Tym razem na moim prawym fotelu zasiądzie Patryk Kielar. Marta z racji naszego niepewnego programu już w zeszłym roku zaplanowała sobie wczasy i dlatego musiałem poszukać dla niej zastępstwa. Patryk w tym sezonie ścigał się z Maćkiem Hawro, więc ma doświadczenie na śląskich trasach. Obu znam od dawna, gdyż mamy wspólny serwis, a jako że Maciek również nie startuje z powodu wakacji to zdecydowałem się zadzwonić do Patryka. Cały szczęście udało mu się znaleźć czas, choć musiał odwołać start w innym cyklu. Decyzja zapadła w ostatnim momencie, jednak udało się wszystko dograć.

Bardzo luźno podchodzę do tego startu i zależy mi przede wszystkim na tym, żeby auto dojechało do mety, gdyż to ono będzie potrzebować najwięcej wsparcia, a nie ja czy pilot. Nie wiem co będzie dalej. Moje plany kończą się na mecie Rajdu Śląska, na której chciałbym się pojawić. Potem Honda przejdzie generalny remont i dopiero wtedy będę się zastanawiał gdzie dalej będę startował.

Patryk Kielar:

Nie ukrywam, że start u boku Gracjana będzie dla mnie dużym wyróżnieniem, a jednocześnie sporym wyzwaniem. Zdaję sobie sprawę z tego, że udział w rajdzie bez wcześniejszego przygotowania, czy wspólnych testów będzie trudny dla nas obu. Na szczęście tego typu sytuacje działają na mnie bardzo motywująco, co sprawia, że jestem gotów dać z siebie wszystko, aby pomóc Gracjanowi sprawnie i bezproblemowo pokonać trasę Rajdu Śląska, meldując się na mecie w jednym kawałku.

Gracjan Grela jest aktualnym mistrzem Śląska. Prowadzi również w tegorocznej klasyfikacji z dorobkiem czterdziestu punktów. Dziesięć mniej ma Kostka, a trzynaście mniej Żarłok.
Do Góry