57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Paddon zastąpi Sordo w Rajdzie Australii

Hayden Paddon dołączy do pierwszego zespołu Hyundaia w Rajdzie Australii. Nowozelandczyk zastąpi w zespole Daniego Sordo, który wsiądzie do jego samochodu z numerem 20 (w drugim zespole marki, tj. Hyundai Mobis WRT).

Zespół mocno walczy w klasyfikacji producentów i uznał, że Paddon lepiej poradzi sobie w tej imprezie niż Sordo. Jest to jednorazowa zmiana – Hiszpan wróci do swojego samochodu podczas kolejnego rajdu, na Korsyce.

– Jesteśmy w ścisłej walce w mistrzostwach producentów, tylko kilka punktów od Citroena. Po mocnych rozważaniach uzgodniliśmy, że taka decyzja będzie najlepsza, aby mieć pewność zdobycia punktów w tym unikatowym i trudnym rajdzie. Hayden dobrze zna tę imprezę i po jego silnych występach w rajdach szutrowych będzie lepiej wspierać naszą ekipę. Dani nie jechał tego rajdu w ostatnich latach – i nigdy też nie brał udziału w okolicy Coffs Harbour – co oznacza, że ma mniejsze doświadczenie. Tak czy siak pojedzie samochodem z numerem 20 aby zebrać doświadczenie. Wróci do rajdówki nr 8 na Korsyce – mówi Michel Nandan, szef zespołu.

Paddon nie ukrywa zadowolenia. – Bardzo cieszę się, że zespół wierzy we mnie, ale tak czy siak to tylko zmiana numeru samochodu dla mnie. Będę miał takie samo podejście do rajdu jak zwykle, ale tym razem będę szczęśliwy móc walczyć o punkty, które pomogą zespołowi w klasyfikacji sezonowej.

– Rozmawialiśmy o tym w zespole po Rajdzie Finlandii i wiem, że wszyscy musimy cisnąć w tym samym kierunku, aby uzyskać dobry wynik w klasyfikacji producentów – dodaje Sordo. – Nie mogę doczekać się aby poznać odcinki w okolicach Coffs Harbour i złapać dobry feeling w tej unikatowej imprezie.
Do Góry