Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Paddon: nie zamierzam udawać, że nie chcę jechać całych mistrzostw

fot. facebook/HyundaiMotorsport

Po 7 rund Rajdowych Mistrzostw Świata zaliczą w tym roku Hayden Paddon i Dani Sordo. Jak informował wcześniej zespół, kierowcy Hyundaia będą dzielić się trzecim samochodem. Pozostałe dwa na pełny sezon otrzymają Thierry Neuville oraz Andreas Mikkelsen.

Kalendarz Paddona obejmie: Rajd Szwecji, Rajd Portugalii, Rajd Włoch, Rajd Finlandii, Rajd Turcji, Rajd Wielkiej Brytanii i Rajd Australii. Natomiast Sordo wystąpi w Rajdzie Monte Carlo, Rajdzie Meksyku, Rajdzie Korsyki, Rajdzie Argentyny, Rajdzie Portugalii, Rajdzie Niemiec oraz Rajdzie Hiszpanii.

Oprócz imprez rangi WRC Paddon weźmie udział także w 5 rajdach w Nowej Zelandii.

Nie zamierzam udawać, że nie chcę jechać całych mistrzostw. Oczywiście, że chcę, każdy kierowca tego chce. Ale tak się nie dzieje w tym roku, więc muszę to zaakceptować i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję. Ważne jest to, że między rundami WRC będę mógł jeździć w innych imprezach.

Mam zamiar jechać pięć rajdów w Nowej Zelandii moim i20 AP4+. To pomoże mi zachować “ostrość”. To nie jest idealne rozwiązanie, ale związane jest z jazdą, a jej bardzo potrzebuję. Mam zaplanowany dzień testów przed każdą rundą WRC, więc to pomoże mi pozostać “ostrym”. Z plusów, powinienem wypracować dobrą pozycję na drodze, kiedy będzie zbliżał się Rajd Portugalii, więc będziemy musieli jak najlepiej to wykorzystać

– mówił Paddon dla Motorsport-news.

Kalendarz Sordo obejmuje szczególnie rundy asfaltowe.

Są pewne rajdy, w których mogę przycisnąć, ale w innych ważne jest, aby dowieść punkty

– komentował Hiszpan.

Jeśli masz kierowcę takiego jak Dani i chcesz mieć duże szanse na mistrzostwo producentów, wiesz, że należy aby jechał w rajdach asfaltowych. Potem, na tyle, na ile mogliśmy, pozwoliliśmy kierowcom wybrać imprezy, które chcieli

– dodał  Michel Nandan, szef zespołu.

Rajd Monte Carlo – pierwsza runda WRC – rozpocznie się już 25 stycznia.

You may also like
Do Góry