Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Paddon nie wystartuje w Rajdzie Finlandii

Hayden Paddon ma za sobą nieudane testy przed zbliżającym się Rajdem Finlandii. Wypadek z udziałem popularnego “Kiwi” był na tyle poważny, że zespołowi nie uda się naprawić samochodu.

Szef M-Sportu Richard Millener nie jest zły na Paddona za to co się stało. Przyczyną wypadnięcia z trasy odcinka testowego był kamień znajdujący się w szybkiej sekcji, który podbił samochód i spowodował, że załoga była jedynie pasażerem, czekając na koniec obrotów oraz uderzeń wewnątrz Fiesty WRC – “Skała została wyciągnięta na linię przejazdów. Podczas jazdy w przeciwnym kierunku znalazła się pośrodku szybkiego, ślepego, szóstkowego zakrętu. Skała uderzyła w płytę i podbiła samochód. Byli pasażerami i nic nie mogli na to poradzić. Nie możesz wjeżdżać w każdy zakręt z myślą, że wyciągniesz na linie przejazdu kamienie, dlatego należy odpuścić. Taki jest charakter testów, zawsze będziesz pierwszą osobą, która spotka się z tym co jest na drodze po poprzednim przejeździe.” – skomentował szef M-Sportu. Malcolm Wilson starał się znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji, niestety nie ma takiej możliwości w tak krótkim czasie.

Sam Hayden Paddon, był pod dużym wrażeniem Forda Fiesty WRC –“Zastanawiałem się jak to będzie wyglądało po ośmiu miesiącach przerwy od startów samochodem WRC. Czułem się świetnie, jakbym nigdy nie był daleko od tych maszyn. W ciągu kilometra pewność wróciła. W Rajdzie Finlandii wszystko czego chcesz od samochodu to pewność. Te nadwozie daje tą pewność i możesz opierać się na granicy, a samochód utrzyma linię.” – skomentował Paddon.

Po kontuzji Elfyna Evansa i wypadku Haydena Paddona jedynym reprezentantem M-Sport Ford World Rally Team będzie Gus Greensmith.

Fot. www.wrc.com
Do Góry