Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Ott Tanak zebrał cenne informacje w Estonii

Rajd Estonii był cennym doświadczeniem przed zbliżającym się Rajdem Finlandii. Kierowca Toyoty jako lider klasyfikacji generalnej wyruszy na fińskie odcinki specjalne pierwszy. Podobnie było w ubiegły weekend, gdzie Ott Tanak zdecydował się na niekorzystną pozycję startową, aby jak najlepiej odtworzyć sytuację w następnej rundzie WRC.

Mimo trudniejszej pozycji względem najgroźniejszych rywali “Titanakowi” udało się wygrać Rajd Estonii z dużą przewagą. Dla Tanaka start okazał się pełen cennej wiedzy przed fińską rundą. Poza tym, jak podkreślił Ott, ten niewielki kraj nad Morzem Bałtyckim pokazał, że żyje rajdami.

“Z tego rajdu dowiedzieliśmy się wiele o Finlandii. Na początku na odcinkach specjalnych wiele się dzieje, dlatego trudno będzie jechać na czele. W związku z tym taką wybrałem pozycję startową. Tempo było dobre, ale okazało się wyzwaniem, szczególnie gdy pogoda zmieniała się. Jest to wspaniały test przed Rajdem Finlandii. Wspaniale, że producenci przyjeżdżają tutaj i wspierają to wydarzenie. Myślę, że po raz kolejny pokazaliśmy – Estonia jest naprawdę rajdowym krajem” – skomentował Ott Tanak
Do Góry