next arrow
Slider

Kategoria: Różne

Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!

Rajd Estonii był jednym z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającym się  Rajdem Finlandii. Doskonałe tempo na odcinkach specjalnych zaprezentował Ott Tanak, który wygrał trzynaście z piętnastu odcinków specjalnych!

Ott Tanak nie miał konkurencji w trakcie domowego rajdu. Jego największymi rywalami byli koledzy z Rajdowych Mistrzostw Świata, jednak żaden z nich nie mógł utrzymać przez dłuższy czas tempa narzuconego przez Otta. Reprezentant Toyoty chwalił przygotowanie tras i poziom imprezy. Zwrócił uwagę, że w Finlandii będzie jednak nieco trudniej, ponieważ będą otwierać trasę. W klasyfikacji generalnej na drugim miejscu uplasował się Andreas Mikkelsen, który stracił do lidera +1:03,5s, trzecie miejsce wywalczył Esapekka Lappi (+1:27,1s), a tuż za podium znalazł się Elfyn Evans (+1:47,7s). W najlepszej piątce zmieścił się jeszcze Craig Breen (+1:56,4s). Na uwagę zasługuje doskonała szósta lokata Markko Martina, który co prawda do lidera stracił ponad trzy minuty, ale jest to jednorazowy start w samochodzie WRC najnowszej generacji, a to nie jest łatwe zadanie, bez większego przygotowania. Oliver Solberg wywalczył siódme miejsce w generalce i był najszybszym kierowcom samochodów kategorii R5.