Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
Rajd Australii 2019 odwołany!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS12 – Latvala włącza się do gry

Jari-Matti Latvala okazał się najszybszy na liczącym blisko 22,5 kilometra odcinku Monti Di Ala’ 1 i zbliżył się do wicelidera rywalizacji Sebastiena Ogiera, który ponownie był szybszy od Haydena Paddona.

Fin wyprzedził zespołowego kolegę o 2,8 sekundy i lidera zmagań o 3,1 sekundy. Za czołową trójką znalazł się Ott Tanak (+7,7), Mads Ostberg (+9,3), Elfyn Evans (+12,7), Thierry Neuville (+13,7) oraz Andreas Mikkelsen (+16,7). Robert Kubica stracił do zwycięzcy 27,8 sekundy.

Popełniłem kilka błędów. Moje notatki były za szybkie w kilku miejscach i traciłem czas jadąc bokami. Staram się nie poddawać i zobaczymy, co się wydarzy – komentował Latvala.

Wszystko jest w porządku i jestem zadowolony z mojego wyboru opon, ale by mieć pewność musimy poczekać do końca pętli – mówił Ogier.

Na drodze leżało wiele kamieni. Nie było źle. Kiedy pojawiam się na odcinku staram się robić to, co zwykle – mówił Paddon.

Podoba mi się ten odcinek. Był trochę lepszy od pierwszego – podsumował Tanak.

Odcinek był całkiem dobry. Warunki są ciężkie i to nie był idealny przejazd, ale nie straciłem 20 sekund. Muszę obudzić się. Jestem śpiący – tłumaczył Ostberg.

Samochód strasznie się ślizga. Z dwoma kołami zapasowymi nie mamy balansu – żalił się Neuville.

Jest ślisko i ciężko przewidzieć jak zachowa się samochód. Spodziewam się, że warunki będą coraz lepsze. Dzisiaj uczymy się wszystkich odcinków i przygotowujemy się na jutrzejszy Power Stage – informował Mikkelsen.

Było dość ciężko. Mamy problem z interkomem, raz słyszę, raz nie słyszę. Mamy nadzieję, że naprawimy to – donosił Kubica.

Do odcinka nie wystartował Lorenzo Bertelli, który powrócił na serwis.

W klasyfikacji generalnej Paddon wyprzedza Ogiera (+7,1), Latvalę (+21,6) i Tanaka (+1:01,6). Piąty Ostberg (+1:56,5) musi uważać na ataki Thierry Neuville’a, który traci do Norwega 4,6 sekundy.
Do Góry