Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 8: pierwsza trójka w 0,5s

Odcinek Grighine Sud (22,45km) to pierwsza dłuższa próba, która została pokonana po raz drugi dzisiejszego dnia. Dzięki temu warunki są już nieco bardziej porównywalne i próbę wygrywa Jari-Matti Latvala (Volkswagen Polo R WRC), jednak jego przewaga jest bardzo niewielka. 0,2s za nim plasuje się Sébastien Ogier (Volkswagen Polo R WRC). – Mamy mały problem ze sprzęgłem ale w tym momencie to nie ma znaczenia. Miejmy nadzieję, że nie będzie się to powiększało.

Pościg Volkswagena za Hyundaiem odpiera lider rajdu, Hayden Paddon, który uplasował się tylko 0,5s za Latvalą (Hyundai i20 WRC). – To był dobry przejazd, samochód również czuje się świetnie, gdy nawierzchnia jest miła i przyczepna. Dziś rano mieliśmy dobrą pozycję, jestem szczęśliwy że zachowałem prędkość na popołudnie. Czwarty był Ott Tänak (+4,7s, Ford Fiesta RS WRC). – Lepiej niż rano, ale wciąż walczę w niektórych miejscach. To trudne, ale zbieramy coraz więcej doświadczenia.

Piąty czas wykręcił Dani Sordo (+7,1s, Hyundai i20 WRC). – Jest trudniej teraz, gdy jedziemy po raz drugi. Czas Latvali jest naprawdę imponujący. Szósty był Elfyn Evans (+10,3s, Ford Fiesta RS WRC). Na siódmym miejscu Mads Østberg (+13,6s, Citroen DS 3 WRC). – Moje opony wyglądają w porządku, a czas nie jest najgorszy. OK, nie jest zbyt dobry w porównaniu do Ogiera.

Thierry Neuville stracił 14,6s (Hyundai i20 WRC). – Na jednym z zakrętów samochód Sordo przejechał bardzo blisko nas i wpadliśmy w chmurę kurzu. Nic nie widziałem. Mieliśmy dużo szczęścia. Mam również problemy ze skrzynią biegów. Neuville spotkał się Sordo na odcinku ponieważ trasa w kilku miejscach bardzo mocno zbliża się do siebie.

Dziewiąty Martin Prokop stracił 18,0s (Ford Fiesta RS WRC). Lorenzo Bertelli zaliczył 40s straty (również Fiesta RS WRC).

Aktualną klasyfikację generalną rajdu znajdziesz tutaj.
Do Góry