M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 6: Robert Kubica wykręca drugi czas!

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak wykręcili świetny, drugi czas na odcinku Babki 2. Polacy mieli założone twarde mieszanki opon Pirelli (+1,5s, Ford Fiesta RS WRC). – To był dobry przejazd. Wybraliśmy inne opony od reszty – jesteśmy na twardych mieszankach Pirelli. Nie byłem pewien czy to zadziała, ale teraz już jestem.

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia poprawili swój czas z pierwszego przejazdu aż o czternaście sekund i wygrali odcinek (Volkswagen Polo R WRC). – Droga była znacznie bardziej czysta. Wszystko w porządku, to będzie interesująca pętla. Tak myślę. Trzeci czas wykręcili Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+2,2s, Volkswagen Polo R WRC). – Seb pojechał bardzo dobrze. Jesteśmy na dwóch twardych z przodu i dwóch miękkich oponach z tyłu. Musimy myśleć o długim odcinku i ogólnie o rajdzie.

Na czwartej pozycji uplasowali się Kris Meeke i Paul Nagle (+2,3s, Citroën DS3 WRC). – Jest dużo lepiej gdy czujemy się pewni. 3,1s stracili Ott Tänak i Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC), utrzymują się jednak na prowadzeniu (10,9s przed Mikkelsenem, 13,6s przed Ogierem). – Teraz opony są naprawdę rozgrzane, próbujemy tym zarządzać, ale ciągle jest OK.

Szóste miejsce zajęli Hayden Paddon i John Kennard (+4,1s, Hyundai i20 WRC). – Mamy pomieszane twarde i miękkie mieszanki, ale będziemy mieć wszystkie twarde na długi odcinek. Za nimi dojechali Andreas Mikkelsen i Ola Fløene (+4,7s, Volkswagen Polo R WRC). – Wypadliśmy z trasy w pole. W niektórych miejscach ludzie stoją niebezpiecznie – na wyjściach z zakrętów. Mieliśmy szczęście. Dużo szczęścia.

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul uplasowali się na ósmej pozycji (+5,2s, Hyundai i20 WRC). – Miałem problemy na hamowaniu, wypadłem z linii i straciłem czas. Być może mogłem pojechać szybciej ale potrzebuję oszczędzać opony. 5,9s stracili Elfyn Evans i Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC). – Jest wysoka przyczepność. Miękkie opony wydają się być w porządku. Pierwszą dziesiątkę zamknęli Mads Østberg i Jonas Andersson (+8,1s, Citroën DS3 WRC). – Przyczepność była większa ale nadal nie mogę znaleźć dobrego rytmu. Mam dobry pomysł jak to poprawić.

W klasyfikacji generalnej Tänak ma 10,9s przewagi nad Mikkelsenem i 13,6s nad Ogierem. Czwarty jest Latvala (+21,9s), piąty Meeke (+32,7s), szósty Neuville (+39,2s). Zaraz za nim Paddon (+39,4s) i Kubica (+40,0s).

W WRC-2 kolejne zwycięstwo oesowe na konto Lappiego. Tidemand stracił 6,7s, Kruuda 8,4s. 11. miejsce zajął Hołowczyc (+32,7s), 12. Kołtun (+33,2s), 13. Raczkowski (+37,4s).

Pełną relację z LOTOS 72. Rajdu Polski znajdziesz na www.rajdy24.pl/RajdPolski. Jesteś świadkiem ciekawych wydarzeń na trasie? Prześlij nam informację lub zdjęcie na 887 856 856 lub [email protected]!
Do Góry