M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 5: pętla Tänaka, Kubica ósmy

Ott Tänak i Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC) zapisują na swoje konto trzeci z rzędu odcinek specjalny – najdłuższą w rajdzie próbę Stańczyki (39,12km). Dojechali z praktycznie całkowicie zużytymi oponami z przodu. – To dlatego, że wciąż mamy problemy z hamulcem – czasami działają tylko przednie.

Andreas Mikkelsen i Ola Fløene stracili 4,4s (Volkswagen Polo R WRC). – Tanak robi dobrą robotę. Zobaczymy czy będzie tak szybki po południu. I nigdy nie mów, że Ogier nie jest zagrożeniem – oczywiście na drugiej pętli będzie bardzo szybki. Pierwszą trójkę uzupełnili Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+6,2s, Volkswagen Polo R WRC). – Poranna pętla była dobra. Żadnych problemów z oponami – myślę, że moje powinny wyglądać jak nowe. Byłem trochę niezdecydowany na pierwszym odcinku, ale później już flat out.

Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila uplasowali się na czwartym miejscu (+10,6s, Volkswagen Polo R WRC). – Niezbyt dobry odcinek dla nas, zrobiliśmy trzy błędy: jeden na skrzyżowaniu, jeden gdy prawie wypadliśmy do rowu i jeden w notatkach. Na piątej pozycji dotarli Kris Meeke i Paul Nagle (+14,6s, Citroën DS3 WRC). – Miałem naprawdę dobry przejazd. Lepiej zaufać bardziej notatkom. Jestem naprawdę zadowolony z tego.

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul uzyskali szósty czas (+16,8s, Hyundai i20 WRC). – Zgubiliśmy tempo w notatkach wiele razy. Opis został poprawiony, ale nie jest to łatwe dla pilotów tutaj. Na siódmym miejscu dojechali Robert Kubica i Maciej Szczepaniak (+19,5s, Ford Fiesta RS WRC). – Wszystko w porządku. Mam nadzieję, że kibicom się podoba!

Ósmą pozycję zajęli Elfyn Evans i Daniel Barritt (+19,8s, Ford Fiesta RS WRC). – Ciągle nie do końca tam, pod względem zaufania, ale nieźle. Hayden Paddon i John Kennard stracili 19,9s (Hyundai i20 WRC). – Wiedzieliśmy, że czas nie będzie najlepszy. Przez cały poranek nie byliśmy w stanie znaleźć rytmu. Z jakiegoś powodu nie idzie nam. Spróbuję nastawić się psychicnie przed popołudniowymi odcinkami.

Pierwszą dziesiątkę zamknęli Dani Sordo i Marc Martí (+26,2s, Hyundai i20 WRC). – Nie jechałem dobrym tempem, ciągle moje notatki były trochę za wolne. Musimy próbować i zrozumieć jak pojechać szybciej. Poniżej oczekiwań jadą Mads Østberg i Jonas Andersson (+27,7s, Citroën DS3 WRC). – Moja prędkość jest dobra ale czuję, że nie mogę zrobić wiele więcej.

Po odcinku liderem Tänak, 9,3s za nim Mikkelsen, 16,7s Ogier, 22,8s Latvala, piąty jest Meeke (+33,5s). Na szóstej pozycji Neuville (+37,1s), dalej Paddon (+38,4s), Kubica (+41,6s), Evans (+42,1s) i Sordo (+55,1s).

Sporo działo się wśród polskich załóg WRC-2 – Krzysztof Hołowczyc stracił hamulec, Jarosław Kołtun miał kapcia, podobnie Radosław Raczkowski. Na odcinku stoi Zbigniew Staniszewski. W WRC-2 lideruje Lappi, Kruuda traci 20,5s. Tidemand traci 33,2s. Raczkowski jest dwunasty (+3:34,6s), Hołowczyc trzynasty (+3:35,1s), Kołtun spadł na siedemnastą pozycję (+5:50,3s).

Wysoki, dziewiąty czas na odcinku uzyskał Maciej Oleksowicz – zajmuje dziesiąte miejsce w klasie RC2, drugi Polak w klasyfikacji generalnej. Pętlę ukończyli również Jarosław Pawliński oraz Robert Mąsior.

Pełną relację z LOTOS 72. Rajdu Polski znajdziesz na www.rajdy24.pl/RajdPolski. Jesteś świadkiem ciekawych wydarzeń na trasie? Prześlij nam informację lub zdjęcie na 887 856 856 lub [email protected]!

Stańczyki 1 – Elfyn Evans in slow motion :)#WRC

Posted by Rajdy24 on 3 lipca 2015

Thierry NEUVILLE na trasie OS 5 – Stańczyki 1#WRC

Posted by Rajdy24 on 3 lipca 2015

Martin KOČI bez przedniego zderzaka#RallyPoland

Posted by Rajdy24 on 3 lipca 2015
Do Góry