M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 3: Tänak wygrywa i obejmuje prowadzenie!

Ott Tänak i Raigo Mõlder jadący Fordem Fiestą RS WRC wygrali pierwszy przejazd próby Gołdap i wyszli na prowadzenie w LOTOS 72. Rajdzie Polski. – Mieliśmy mały problem z hamulcami w drugiej połowie. Muszę to sprawdzić. W klasyfikacji generalnej Estończyk ma tylko 0,1s przewagi nad drugim Mikkelsenem, trzeci jest Latvala (+4,9s).

2,4s stracili Andreas Mikkelsen i Ola Fløene (Volkswagen Polo R WRC). – Dobry start. Trochę ostrożny w niektórych miejscach, sprawdzaliśmy nasze notatki na drugą pętlę. Wszyscy jesteśmy na tej samej pozycji wyjściowej na nowych odcinkach specjalnych. Na trzecim miejscu uplasowali się Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+3,1s, Volkswagen Polo R WRC). – Andreas ma naprawdę dobry rytm ale spodziewałem się tego. Również dobrze się czuję, ale zobaczymy co zrobią chłopaki za nami, np. Kris Meeke.

Hayden Paddon i John Kennard tym razem na czwartej pozycji (+4,8s, Hyundai i20 WRC). – Nieco bardziej technicznie i więcej szczytów, lubię taki typ dróg, ale moje notatki były trochę za wolne, więc spróbuję na drugiej pętli jechać na wyższym biegu. Piąte miejsce zajęli Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+6,1s, Volkswagen Polo R WRC). – Więcej zakrętów niż na pierwszym odcinku, a to oznacza, że będzie większy efekt czyszczenia drogi. Jestem zadowolony z mojej jazdy ale na pewno chłopaki z tyłu będą szybsi na czystej drodze.

Dobry, szósty czas dla Polaków – Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka (+8,2s, Ford Fiesta RS WRC). – Trochę inny odcinek w porównaniu do poprzedniego, bardziej techniczny, więcej szutru. Płynna, dobra jazda. Na siódmej pozycji uplasowali się Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+8,3s, Hyundai i20 WRC). – Warunki były całkiem dobre. Trochę śliskich miejsc na asfalcie. Podobało mi się.

Kris Meeke i Paul Nagle stracili 8,4s (Citroën DS3 WRC). – Walczyłem aby trzymać się notatek, poza tym bez problemów. 8,7s za liderami dotarli do mety Elfyn Evans i Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC). – Dość przyjemnie, ale straciliśmy troche czasu w niektórych miejscach – szczególnie w wolnej partii. Jeśli uporządkujemy to – będzie dobrze.

Pierwszą dziesiątkę zamknęli Dani Sordo i Marc Martí (+8,8s, Hyundai i20 WRC). – Trochę lepiej niż na poprzednim odcinku. Bardziej mi się podobało. I jestem bardziej w walce. Jedenasty ukończył Mads Østberg, pilotowany przez Jonasa Anderssona (+11,8s, Citroën DS3 WRC). – Musimy się poprawiać. Idziemy w dobrym kierunku. Setup samochodu jest dobry. Muszę się po prostu przyzwyczaić.

Esapekka Lappi tym razem uległ Karlowi Kruudzie, jednak tylko o 0,2s. Trójkę na odcinku uzupełnił Stephane Lefebvre (+1,8s). 11. czas wykręcił Jarosław Kołtun, 13. Zbigniew Staniszewski, 15. Radosław Raczkowski, zaraz za nim Krzysztof Hołowczyc.

Pełną relację z LOTOS 72. Rajdu Polski znajdziesz na www.rajdy24.pl/RajdPolski.
Do Góry