Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 20: Neuville zwycięża, Evans narzeka na krowy

Tuż przed power stage zawodnicy zmierzyli się z próbą Derramadero. Jako pierwszy na mecie ponownie znalazł się Ott Tänak (Ford Fiesta RS WRC). – To bardzo trudne jechać jako pierwszy, ale jednocześnie świetnie jest tutaj być. Na ostatnim zakręcie odcinka wypadł Martin Prokop, łapiąc przy tym kapcia. – Strasznie, wypadliśmy na ostatnim zakręcie, a to odcinek z wielką ilością kamieni. Uderzyliśmy z jeden z nich i złapaliśmy kapcia.

Próbę najszybciej pokonał Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC). – Grubo. Hamulce działają teraz trochę lepiej, straciłem je na poprzednim odcinku. Drugi był Jari-Matti Latvala (+1,8s, Volkswagen Polo R WRC). – Dobry odcinek, dobre czucie. Koncentrowałem się na jeździe, nic specjalnego.

Trzeci czas wykręcił Mads Østberg (+2,6s, Citroen DS 3 WRC). – Nic specjalnego, cieszę się, że jadę. Na power stage chcę cisnąć tak, jak cisnąłem do tej pory. Andreas Mikkelsen był czwarty (+3,2s, Volkswagen Polo R WRC). – To nie był najlepszy odcinek. Były tam duże skały na środku drogi i musiałem jechać inną linią.

Piąty wynik należał do Daniego Sordo (+4,3s, Hyundai i20 WRC). – Było dobrze. Próbuję oszczędzać opony. Dopiero szósty Sébastien Ogier (+4,5s, Volkswagen Polo R WRC). – Chcę zdobyć maksimum punktów na power stage. Oszczędzałem tu swoje opony. Będę mocno cisnął na koniec rajdu.

Siódmy rezultat uzyskał Robert Kubica (+4,9s, Ford Fiesta RS WRC). – Było w porządku, trochę ślisko i dużo szybkich zakrętów. Bez dramatów, wszystko dobrze. Jechałem tu pierwszy raz więc dla mnie to nauka. Ósmy był Kris Meeke (+5,3s, Citroen DS 3 WRC).

Z krowami zmierzył się Elfyn Evans (+22,3s, Ford Fiesta RS WRC). – Straciliśmy sporo czasu ponieważ utknęliśmy na drodze za krowami. Nie chciały z niej zejść. One nie są tak fajne jak krowy w Walii.

Aktualną klasyfikację progresywną rajdu znajdziesz tutaj.
Do Góry