Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 2: Paddon fruwał, Kubica piąty

Odcinek Grighine Sud 1 (26,31km) rozpoczął zmagania w Rajdzie Włoch. Kręty “rollercoaster” to nowy odcinek, który jest najdłuższą próbą tego etapu. Już na samym początku przyniósł dramaty – z trasy wypadł Kris Meeke, uszkadzając tylne zawieszenie. Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC) zachwycił najlepszym czasem i wyszedł na prowadzenie w rajdzie. – Mieliśmy szczęście! Uderzyliśmy duży kamień, który wybił nas w powietrze. Miałem dwie miękkie opony założone na koła. Próbowaliśmy ich na tyle – pierwszy raz – i to była niespodzianka!

Sébastien Ogier (Volkswagen Polo R WRC) otwierał trasę. Mimo, że w nocy padało, trasa już przeschła i niewiele ułatwiło to odkurzanie Francuzowi. Stracił do Paddona 5,3s. – Miałem szczęście z deszczem ale jest zbyt sucho i wszystko wyschło. Bardzo ślisko dla mnie ale robię co mogę. Trzeci czas wykręcił Dani Sordo (+7,1s, Hyundai i20 WRC). – Nie jechałem zbyt szybko, bez ryzyka, starałem się pozostać w linii. Czas nie jest zły ale można pojechać szybciej.

Jari-Matti Latvala (+10,1s, Volkswagen Polo R WRC) uplasował się na czwartej pozycji. – Ogólnie dość ślisko ale całkiem dobry przejazd. Jechaliśmy bardzo ostrożnie tam, gdzie wypadł Kris. Chłopaki ostrzegali bardzo, bardzo dobrze. 11,3s stracił Robert Kubica (Ford Fiesta RS WRC), który dzięki temu awansował z piętnastej na szóstą pozycję. – Wszystko w porządku. Bardzo trudny odcinek – bardzo wąski – i notatki nie były zbyt dobre. Polak ma uszodzony zderzak w swojej rajdówce.

Andreas Mikkelsen, podobnie jak Ogier, miał mieszankę opon twardych (przód) i miękkich (tył) opon (+11,7s, Volkswagen Polo R WRC). – Myślę, że dobrze wybrałem opony. Jest bardzo ślisko więc musieliśmy wziąć miękkie opony, aby mieć jakąś przyczepność. Czysty start dla nas. Na siódmym miejscu uplasował się Ott Tanak (+17,3s, Ford Fiesta RS WRC), na ósmym Thierry Neuville (+21,7s, Hyundai i20 WRC).

Mads Østberg ma założone same twarde opony (+22,0s, Citroen DS 3 WRC). – Było dobrze, nieco bardziej wilgotno i zimno niż się spodziewałem, ale w porządku. Elfyn Evans zamknął pierwszą dziesiątkę (+25,0s, Ford Fiesta RS WRC).

Aktualną klasyfikację generalną rajdu znajdziesz tutaj.

LIVE RALLY ITALIA SARDEGNA
SS2 Grighine Sud
Meeke Crash
#EpicRallyTribe #RallyItaliaSardegna #JumpingInTheDust
All rights reserved ( Leonardo Monaci & Epicrallytribe )

Posted by Epic Rally Tribe on 11 czerwca 2015

https://twitter.com/Maur2304/status/609245967066472448

https://twitter.com/Maur2304/status/609251266712240128
Do Góry