M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 2: Mikkelsen wychodzi na prowadzenie

Na początek dzisiejszego etapu LOTOS 72. Rajdu Polski zawodnicy pokonali próbę Gorkło o długości 13km. Najszybciej pokonali ją Andreas Mikkelsen i Ola Fløene, którzy wyszli na prowadzenie w rajdzie. Ich czas wyniósł 5:57,0s, co dało średnią prędkość ponad 131 km/h! (Volkswagen Polo R WRC). – Będzie tu trochę czyszczenia drogi, będzie na pewno szybciej. Jestem zadowolony z mojej jazdy.

Tak jak obiecali, tak też robią – szybki początek dla duetu Ott Tänak i Raigo Mõlder (+0,5s, Ford Fiesta RS WRC). – Na początku odcinka zauważyliśmy mały problem ze skrzynią biegów – coś zacięło się pomiędzy biegami, jak na Sardynii. Mam nadzieję, że jest w porządku. Trzeci czas wykręcają pechowcy odcinka testowego, Kris Meeke i Paul Nagle (+1,5s, Citroën DS3 WRC). – W porządku, jestem zadowolony. Po wczoraj musimy jechać już bez błędów. Taki jest plan. Trochę czyszczenia, ale jedziemy bardzo szybko więc nie robi to dużej różnicy.

Na czwartej pozycji uplasowali się Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+2,7s, Volkswagen Polo R WRC). – Andreas wykręcił dobry czas. Mieliśmy czysty przejazd, z paroma małymi rzeczami i byłem zbyt ostrożny w niektóych miejscach, ale w porządku. Za nimi dotarli do mety Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (+3,4s, Volkswagen Polo R WRC). – Było dobrze ale długi dzień dzisiaj, bez serwisu. Nie znalazłem mojej najlepszej formy na początku.

Elfyn Evans i Daniel Barritt to szósta pozycja (+4,6s, Ford Fiesta RS WRC). – Na pewno dobra pobudka. Było naprawdę szybko. Rozsądny przejazd, ale te do tych odcinków trzeba się przyzwyczaić. Na siódmym miejscu uplasowali się Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+5,8s, Hyundai i20 WRC). – Było w porządku, miałem całkiem dobry feeling ale również problemy z widocznością na zakurzonych sekcjach pomiędzy drzewami, więc tam trochę odpuszczałem.

Ósme miejsce zajęli Hayden Paddon i John Kennard (+6,1s, Hyundai i20 WRC). – Moje notatki są trochę wolne. To była dobra rozgrzewka. Następne dwa odcinki będą zużywać nasze opony dużo bardziej niż nam się wydaje i na długim odcinku będziemy potrzebować nasze dwa zapasy. Na dziewiątej pozycji uplasowali się Robert Kubica i Maciej Szczepaniak (+7,5s, Ford Fiesta RS WRC), spadając na szóstą pozycję w generalce. – Było w porządku, niezbyt łatwo jest jechać po tak szybkich odcinkach bez dużego doświadczenia. Jedziemy spokojnie.

Dziesiątkę zamknęli Mads Østberg i Jonas Andersson (+8,5s, Citroën DS3 WRC). – Niewiarygodnie szybko. Byłem trochę w szoku. Nie jestem do tego przyzwyczajony. Ostatni raz byłem w samochodzie w Sardynii, a tam było zupełnie inaczej. Dani Sordo i Marc Martí uplasowali się za nimi (+9,5s, Hyundai i20 WRC). – Trochę straciłem przez kurz na odcinku. Byłem zadowolony z samochodu ale muszę znaleźć większą prędkość.

Na odcinku został Nasser Al-Attiyah, lider klasyfikacji WRC-2 – urwane koło. Kapcia złapał Jari Ketomaa, tracąc ponad 30 sekund do Stephana Lefebvre’a. Na czele WRC-2 Esapekka Lappi, który wyprzedza o 3,6s Karla Kruudę i o 5,9s Pontusa Tidemanda. Z Polaków najszybszy Zbigniew Staniszewski (+21,7s, 12 czas w WRC-2), za nim Jarosław Kołtun (+25,0s, 14), Radosław Raczkowski (+25,2s, 15), Krzysztof Hołowczyc (+26,6s, 16). Maciej Oleksowicz ukończył 16. w RC2, Krzysztof Oleksowicz 21, Jarosław Pawliński 28.

Z rywalizacji odpadł Hubert Ptaszek (nieoficjalnie awaria hamulców i uderzenie w drzewo).

Pełną relację z LOTOS 72. Rajdu Polski znajdziesz na www.rajdy24.pl/RajdPolski.
Do Góry