M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 18: Neuville dachował, Kubica z awarią

Ruszył niedzielny etap LOTOS 72. Rajdu Polski, składający się tylko z dwóch przejazdów próby Baranowo (14,60km). Jako pierwszy na trasę wyjechał wracający w Rally2 Elfyn Evans; Robert Kubica wystartował ósmy w kolejności, jako czternasty Sébastien Ogier, lider rajdu. I to właśnie on, pilotowany przez Juliena Ingrassię, wygrał próbę (Volkswagen Polo R WRC). – Wiem, że mam do zrobienia robotę, jak zwykle. Na odcinku po prostu cisnęliśmy, zobaczymy co będzie na power stage.

Drugi czas wykręcili Andreas Mikkelsen i Ola Fløene (+2,5s, Volkswagen Polo R WRC). – To był czysty przejazd, oczywiście można było cisnąć na limicie w niektórych miejscach. Blisko ideału. 4,8s stracili Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (Volkswagen Polo R WRC), walczący o powrót na podium. – Cisnąłem naprawdę mocno. Było wiele miejsc, w których popełniałem błędy. Czasami to się zdarza. Pierwsze sześć kilometrów poszło bardzo dobrze, później może byłem trochę zbyt agresywny.

Ott Tänak i Raigo Molder dojechali na czwartym miejscu (+5,3s, Ford Fiesta RS WRC). – To wystarczy. Zrobiłem trochę poprawek w notatkach, będę szybszy na drugim przejeździe. Cokolwiek się stanie mieliśmy bardzo dobry rajd, pokazał naszą konkurencyjność. Hayden Paddon i John Kennard uplasowali się na piątym miejscu (+10,4s, Hyundai i20 WRC). – Nie mam żadnej presji. Pojechaliśmy czysto i bez stresu.

Szósty był Kris Meeke i Paul Nagle (+12,0s, Citroën DS3 WRC). – Dużo czyszczenia na odcinku. Będzie tylko szybciej i szybciej. Na siódmym miejscu do mety dotarł Mads Østberg i Jonas Andersson (+15,0s, Citroën DS3 WRC). – Było całkiem w porządku. Musimy zobaczyć. Feeling nie jest zły. Nic specjalnego. 16,6s stracili Elfyn Evans i Daniel Barritt (Ford Fiesta RS WRC). – Niezbyt dobrze, dużo luźnego, miękkiego szutru na początku. Czułem jakby to przejęło moją władzę nad samochodem.

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak (+17,6s, Ford Fiesta RS WRC) mają problemy techniczne z samochodem. Jak powiedział na mecie kierowca, awaria dotyczy tylnego dyferencjału i hamulca ręcznego. Polacy tracą jednak tylko 9,6s do szóstego miejsca – na odcinku dachowali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+22,1s, Hyundai i20 WRC), dojeżdżając do mety rozbitym samochodem. – Przyciąłem i coś wyrzuciło mnie z linii. OK, straciliśmy trochę czasu, ale mieliśmy dużo szczęścia.

Ogier ma 8,1s przewagi nad Mikkelsenem. Trzeci Tänak traci 22,9s, tylko 1,1s za nim Latvala. Paddon ma 1:06,1s do liderów, Neuville 1:37,2s – Kubica tylko 9,6s za nim, Meeke 5,4s za Polakiem.

Pełną relację z LOTOS 72. Rajdu Polski znajdziesz na www.rajdy24.pl/RajdPolski. Jesteś świadkiem ciekawych wydarzeń na trasie? Prześlij nam informację lub zdjęcie na 887 856 856 lub [email protected]!
Do Góry