M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 13: Tänak już trzeci, Kubica zadowolony z jazdy

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) wygrali transmitowany na żywo odcinek Paprotki, umacniając się na prowadzeniu w LOTOS 72. Rajdzie Polski. – Jestem zadowolony. Dobra poranna pętla dla mnie. Droga nie była zbyt czysta, ale bez problemu. Opony są jak nowe – czyścimy trasę, nie ma aż takiej przyczepności i nie zużywają się. Na drugiej pozycji do mety dotarli Ott Tänak i Raigo Molder (+3,7s, Ford Fiesta RS WRC), którzy awansowali na trzecie miejsce w klasyfikacji. – To nie był perfekcyjny etap, na kilku skrzyżowaniach mieliśmy problemy. Nie za dobrze, ale jedziemy w OK.

Andreas Mikkelsen i Ola Fløene uzupełnili pierwszą trójkę na odcinku (+4,1s, Volkswagen Polo R WRC). – Dużo błędów, zwłaszcza na początku. Pod koniec było lepiej, ale oddałem przez to kilka sekund. Będzie ciężko go złapać. 4,42 stracili Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC). – Po raz pierwszy próbowałem trochę cisnąć. Zrobiłem co mogłem, bylem całkiem zadowolony, a potem zobaczyłem czas Ogiera…

Piąte miejsce zajęli Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+5,9s, Volkswagen Polo R WRC). – Ciężko to wytłumaczyć. Myślałem, że to dobry przejazd, ale czas nie jest taki. Myślę, że podium w ten weekend to jak najbardziej realistyczne oczekiwania. Na szóstej pozycji dojechali Robert Kubica i Maciej Szczepaniak (+8,1s, Ford Fiesta RS WRC). – Jeszcze daleka droga. To był bardzo dobry odcinek. Nie miałem za bardzo dużej przepności ale jechałem pewnie, gładko. Poranek był zdradliwy. Jestem bardzo zadowolony z jazdy, szczególnie na tym oesie.

Kris Meeke i Paul Nagle zanotowali siódmy wynik (+8,5s, Citroën DS3 WRC). – W niektórych miejscach łapaliśmy koleiny z wczoraj. Na ósmym miejscu do mety dotarli Mads Østberg i Jonas Andersson (+10,4s, Citroën DS3 WRC). – Odcinek był bardzo ładny, piękny, naprawdę, ale ja nie miałem feelingu za kierownicą. Pod tym względem było źle. Ex aequo z nimi Hayden Paddon i John Kennard (+10,4s, Hyundai i20 WRC). – Walczyliśmy z koleinami, nie miałem na nich pewności. Ogólnie dobry poranek.

Dziesiątkę po raz kolejny zamknął Dani Sordo z Marcem Martí (+20,1s, Hyundai i20 WRC). – Próbowałem cisnąć, ale notatki nie są za dobre. To trudne, nie mogę nic zrobić. Na odcinku przygody miał drugi kierowca drugiego zespołu Hyundaia, Kevin Abbring, który uszkodził przód swojego i20 WRC. Stracił ponad trzy minuty.

W WRC-2 dzisiejsze poranne odcinki (OS10-13) pod dyktando Skody. P. Tidemand wygrał próby numer: 11, 12, 13. Odcinek 10 padł łupem Estończyka K. Kruudy w Citroenie DS3 R5. Drugi kierowca Skody i lider rajdu w klasyfikacji WRC-2 – E. Lappi na 10 OS był trzeci, na reszcie dojeżdżał z drugimi czasami. Polacy na pierwszej pętli mieli równe tempo – na każdym odcinku plasowali się na pozycjach z początku drugiej dziesiątki. K. Hołowczyc jedynie na ostatniej próbie pętli zajął dziewiątą pozycję.

Po 10 OS wycofał się J. Hirschi z powodu problemów z jednostką napędową oraz A. Foulon. M. Koci wycofał się po 13 Osie po wypadku. Dziesiąty po pętli w RC2 jest Maciej Oleksowicz, trzynasty Krzysztof Oleksowicz.

Klasyfikacja po 13 odcinkach:
1. E. Lappi 2. P. Tidemand (+36,2)
3. K. Kruuda (+1:43,5)
4. J. Ketomaa (+4:00,6)
5. A. Kremer (+4:11,1)
10. K. Hołowczyc (+8:19,6)
11. J. Kołtun (+11:36,2)
21. H. Ptaszek (+58:59,8)

WRC-3 – równo po dwa odcinki dziś rano wygrywali: S. Tempestini oraz O. Pryce. Z rywalizacji wycofał się Q. Gilbert. Klasyfikacja na koniec pierwszej sobotniej pętli:
1.O. Pryce
2. S. Tempestini (+28,7)
3. H. Haapamaki (+1:07,9)
4.J. Perry (+3:38,0)
5. M. Margaillan (+3:41,7)

DMACK Fiesta Trophy – klasyfikacja pod 13-OSach:
1. T. Cave
2. M. Aasen (+6,3)
3. M. Vatanen (+1:27,9)
4. M. Van Den Brand (+1:44,2)
5. G. Greensmith (+3:22,4)

Pełną relację z LOTOS 72. Rajdu Polski znajdziesz na www.rajdy24.pl/RajdPolski. Jesteś świadkiem ciekawych wydarzeń na trasie? Prześlij nam informację lub zdjęcie na 887 856 856 lub [email protected]!

Tekst: Piotr Bednarz, Gabriel Borowy
Do Góry