M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 13 / 14: Ogier już tylko 1,7s za Mikkelsenem

Czy rekordowy skok na Colin’s Crest o długości 41 metrów Ogiera ostanie pobity? Co prawda ten lot nie był liczony do nagrody (aktualny rekord posiada skok na długość 37 metrów Mariusa Aasena (2010) i Kena Blocka (2011), dotychczas liczono tylko skoki z pierwszego przejazdu), w tym roku oba przejazdy są wliczane. Po raz pierwszy przejeżdżana próba Vargåsen była niezbyt szczęśliwa dla Jariego-Mattiego Latvali, który utknął w bandzie i stracił trochę czasu. Na odcinku został Lorenzo Bertelli (Ford Fiesta RS WRC), który wpadł do rowu.

Najlepszy czas na dwóch ostatnich próbach wykręcał Sébastien Ogier (Volkswagen Polo R WRC). – Ten odcinek nie był dla mnie. Bardzo ślisko. Zrobiłem wszystko, co mogłem. Widziałem Bertelliego. Utknął w bandzie śnieżnej i myślę, że potrzeba tam dużo kibiców. Tylko 0,3s za nim sklasyfikowano Thierrego Neuville (Hyundai i20 WRC). – To bardzo dobry czas, próbowałem zwracać uwagę na linie dla lepszej trakcji. Nienajlepszy feeling, ale czas jest dobry.

Kris Meeke uzyskał trzeci czas (+3,3s, Citroen DS 3 WRC). Mads Østberg dojechał na czwartym miejscu (+6,3s, Citroen DS 3 WRC). – Jestem zadowolony z jazdy, cisnąłem bardzo, bardzo mocno. Warunki na trasie poprawiają się. Andreas Mikkelsen również obracał się i ma już tylko 1,7s przewagi nad goniącym go Ogierem (+19,1s na odcinku, Volkswagen Polo R WRC). – Dotknąłem bandę, obróciło nas i trochę czasu zajęło, aż zawróciliśmy. Było wąsko, nie miałem szczęścia. Dam z siebie wszystko.

Robert Kubica notował najpierw szósty (+3,5s), a później dziesiąty (+23,1s) czas na dwóch minionych odcinkach. Michał Sołowow był odpowiednio czternasty (+8,7s) i piętnasty (+58,8s). Jari-Matti Latvala stracił na 14 odcinku 48,1s (Volkswagen Polo R WRC). – Obróciło nas i trochę utknęliśmy w bandzie.

Aktualną klasyfikację rajdu znajdziesz tutaj oraz w górnym menu (WRC > Wyniki na żywo).
Do Góry