M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 11: Kubica trzeci na Wieliczkach 1

Wieliczki 1 (12,87km) stanowiły drugi odcinek dzisiejszego dnia. Z powodu unoszącego się w powietrzu kurzu organizatorzy zwiększyli odstępy pomiędzy zawodnikami z dwóch do trzech minut. Problemy przed startem próby miał Elfyn Evans, który wycofał się z rywalizacji – zawiniła pompa wody. Najlepszy czas wykręcili Ott Tänak i Raigo Molder (Ford Fiesta RS WRC), którzy zaliczyli obrót na poprzedniej próbie. – Było lepiej, ale jest bardzo szybko niezbyt dużo zakrętów. Po prostu jadę tak jak do tej pory. Staram się jechać najlepiej i widzimy, co możemy robić.

Andreas Mikkelsen i Ola Fløene walczą o prowadzenie w rajdzie, na odcinku wykręcili drugi czas (+0,2s, Volkswagen Polo R WRC). – Dużo lepsza widoczność i to był prawie perfekcyjny przejazd. Chcemy walczyć, dlatego dziękujemy organizatorom za zwiększenie luki czasowej. Bardzo dobrze poradzili sobie Robert Kubica i Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta RS WRC), kończąc 2,1s za Tänakiem. Na pierwszym splicie prowadzili. – Pierwszy split był dobry ale traciłem w drugiej połowie, która była bardziej ciasna i kręta, niestety nie mam precyzji. Ogólnie mogę być zadowolony.

Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila dotarł na czwartej pozycji (+2,4s, Volkswagen Polo R WRC). – W porządku ale nie jestem w pełni usatysfakcjonowany. Mój rajd nie jest do końca na tym poziomie, na którym chciałbym, aby był. Nie mogę znaleźć środka pomiędzy ryzykiem a uwagą. Na piątej uplasowali się Hayden Paddon i John Kennard (+2,8s, Hyundai i20 WRC). – Poprawa od pierwszego odcinka, w niektórych miejscach nadal trochę sprzątania, ale w porządku.

3,0s stracili Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC). – Cisnę cały czas. Jestem zadowolony z mojej jazdy, nie mogę zrobić więcej. Siódme miejsce zajęli Kris Meeke i Paul Nagle (+5,7s, Citroën DS3 WRC). – Próbuję znaleźć dodatkowe zaufanie, bez walki, po prostu musimy dojechać. Ex aequo z nimi Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+5,7s, Hyundai i20 WRC). – Nie wiem co sie stało. Z jakiegoś powodu tracę przyczepność.

Dziewiąty czas należał do duetu Mads Østberg i Jonas Andersson (+6,2s, Citroën DS3 WRC). – Całkiem dobry odcinek dla mnie. Jestem teraz bardziej zadowolony niż po pierwszej próbie. Miło jest dobrze czuć samochód i cieszyć się nim. 7,0s stracili Dani Sordo i Marc Martí (Hyundai i20 WRC). – Nie mogę być zadowolony.

Po odcinku Ogier ma tylko 2,3s przewagi nad Mikkelsenem. Latvala traci 13,8s, za nim jest Tänak (+17,5s), Paddon (+37,0s) i Neuville (+52,1s). Siódmą pozycję zajmuje Kubica (+58,8s), ósmy jest Meeke (+1:20,1s).

W WRC-2 Hołowczyc ponownie jedenasty (+20,6s), a Kołtun dwunasty (+21,8s). Odcinek wygrał Tidemand, który wykręcił czas o 1,8s lepszy niż Lappi i o 1,9s lepszy niż Kruuda.

Pełną relację z LOTOS 72. Rajdu Polski znajdziesz na www.rajdy24.pl/RajdPolski. Jesteś świadkiem ciekawych wydarzeń na trasie? Prześlij nam informację lub zdjęcie na 887 856 856 lub [email protected]!
Do Góry