57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 1: Prokop pierwszym liderem, Kubica cofał

Rajd Włoch rozpoczął równoległy, mierzący 2,5km miejski odcinek specjalny Citta’ di Cagliari. Załogi ścigały się na szutrowych zawieszeniach i szutrowych oponach, a nawierzchnią był asfalt. Robert Kubica (Ford Fiesta RS WRC) zanotował najlepszy czas na pierwszym splicie, później miał problemy na nawrocie. – Nie mogłem zbić biegu, nie wyrobiłem się na nawrocie. Musiałem cofać. Polak ostatecznie stracił 8,4s.

Sensacyjnym zwycięzcą został Martin Prokop, który pokazał, że na odcinku dobrze sprawowały się opony Pirelli. Trzeba również dodać, że każda kolejna załoga (Kubica i Prokop jechali jako pierwszy duet w WRC) miała coraz więcej wody na ciasnych dwóch nawrotach. Wszystko przez to, że wcześniej jedną z band zahaczył Yaazed Al-Rajhi, a z niej polała się woda. Wielu zawodników miało na lewej “nawrotce” sporo problemów.

Drugi czas wykręcił Dani Sordo (+1,3s, Hyundai i20 WRC), który mimo dobrego tempa zanotował jeszcze 10 sekund kary. – Wszystko w porządku. Trudny odcinek, śliskie miejsca, nie chcieliśmy popełnić błędu przed tak długim dniem jak jutro. Pierwszą trójkę uzupełnił Andreas Mikkelsen (+1,7s, Volkswagen Polo R WRC). – Czysty odcinek, bez ryzyka, po prostu chciałem mieć za sobą ten Mickey Mouse!

Czwarty wynik uzyskał Thierry Neuville (+2,9s, Hyundai i20 WRC), ex aequo z nim Ott Tanak (Ford Fiesta RS WRC). Mads Østberg zajął szóste miejsce (+3,3s, Citroen DS 3 WRC), siódmy był Sebastien Ogier (+3,4s, Volkswagen Polo R WRC). Taki sam czas wykręcił Jari-Matti Latvala (Volkswagen Polo R WRC). Dalej uplasowali się Kris Meeke (+4,7s, Citroen DS 3 WRC) i Hayden Paddon (+4,7s, Hyundai i20 WRC).

Aktualną klasyfikację generalną rajdu znajdziesz tutaj.
Do Góry