Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Optymizm i pokora – Marczyk i Gospodarczyk przed Rajdem Nadwiślańskim

Kibice z całej Polski nie musieli długo czekać na kolejną odsłonę rywalizacji w ramach krajowego czempionatu. Na przestrzeni 43 dni, od 16 maja do 30 czerwca, zaplanowano aż trzy rajdy w ramach Mistrzostw Polski, co zwiastuje ogromne emocje w tym gorącym przedwakacyjnym czasie. Niespełna trzy tygodnie po zakończeniu emocjonujących zmagań w Rajdzie Dolnośląskim cała rajdowa czołówka przeniesie się na Lubelszczyznę, by walczyć na odcinkach specjalnych Rajdu Nadwiślańskiego – jedynej rundy RSMP organizowanej w tej części kraju. Półmetek zmagań w krajowym czempionacie przypadnie natomiast podczas Rajdu Śląska.

Po wywalczeniu podium w Rajdzie Świdnickim-Krause i szybkiej jeździe na trasach Rajdu Dolnośląskiego-Hotel Zieleniec, załoga ŠKODA Polska Motorsport stanie do rywalizacji o czołowe lokaty w trzeciej rundzie RSMP. Dla Mikołaja Marczyka – kierowcy zespołu – będzie to dopiero drugi start w tych zawodach, pierwszy za kierownicą ŠKODY Fabii R5.

Mikołaj Marczyk:

Po niezliczonych zakrętach w Górach Sowich i Kotlinie Kłodzkiej będziemy mierzyć się z zupełnie innymi odcinkami. Charakterystyka Rajdu Nadwiślańskiego sprawia, że kluczowymi wyzwaniami jakie stają przed kierowcą rajdowym są trafianie we właściwe punkty hamowania po licznych prostych, a także praktycznie nieustanna analiza przyczepności, która na tutejszych asfaltach bardzo często się zmienia. Na trzecią rundę RSMP patrzę z optymizmem, ale i z pokorą. Chciałbym zarówno w sobotę jak i w niedzielę, być mądry i powściągliwy. Mam nadzieję, że takie podejście zaprowadzi nas wraz z naszą ŠKODĄ Fabia R5 z uśmiechami na twarzach do mety rajdu. Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców na Rajd Nadwiślański.

Szymon Gospodarczyk:

Początek tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski to kilka rajdów rozgrywanych w bardzo krótkich odstępach czasowych. Przed nami kolejny z nich – Rajd Nadwiślański. Jest to bardzo szybki rajd, będzie co oglądać. Zapraszamy wszystkich do kibicowania!
Do Góry