Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Opolski z kilkoma przygodami

1. Rajd Opolski przeszedł do historii. Malownicze trasy i ładna jesienna pogoda to obrazek, jaki zostawia za sobą Zdrowit Rally Team. Nie obyło się bez przygód, czego efektem jest 6 miejsce w jak zwykle licznej klasie PPC.

Konrad Dukat: Muszę przyznać, że trasa rajdu zaskoczyła mnie pozytywnie. Nastawiałem się głównie na odcinki o długich prostych, a okazało się że rajd był co prawda bardzo szybki ale ładny i kręty. Trasa była bardzo różnorodna: wąskie równe asfalty, przeplatały się z szerokimi bardzo podbijającymi, szybkie łączniki szutrowe i fragmenty wilgotne w lesie. U nas szczęście przeplatało się niestety z pechem i niepotrzebnymi własnymi błędami. Zaczęliśmy bardzo nerwowo, bo od kary 10 sekund za zbyt późny wjazd na PKC przed pierwszą próbą sportową. Więc od początku trzeba było nadrabiać. Następnie spora pozytywna niespodzianka, bo okazało się że, drugi oes przyjeżdżamy na 2. miejscu w klasie PPC i po pierwszej pętli mamy drugą pozycję w klasie.

– Następna pętla znowu nerwowo, bo pojawiły się problemy z mocno bijącym kołem i ponownie ze skrzynią biegów (wypadały biegi). To wszystko nie pozwoliło utrzymać początkowej pozycji i spadliśmy na 5 miejsce, a z doliczoną karą 10 sekund w efekcie na 6. Jak to mówią „nie zawsze jest niedziela”. 😉 Mimo różnych przeciwności losu, był to dobry rajd z mnóstwem doświadczeń, które mamy nadzieję zaprocentują w przyszłości. Czekamy na Cieszyńską Barbórkę i oczywiście gratulujemy zwycięzcom. 😉

Grzegorz Kubis: Bardzo trudna impreza, taka prawdziwie rajdowa. Było wszystko: szybkie asfalty, szybkie i dziurawe łączniki szutrowe, proste przez las, podbicia i szczyty. Pozytywne jest to, że zajęliśmy drugie miejsce naodcinku, a mniej pozytywne kolejne 10 sekund głupiej kary. To dla nas zdecydowanie za mało i zdecydowanie za dużo. Teraz kolej na Cieszyn, gdzie liczymy na doping licznych fanów rajdów!!! Do zobaczenia wkrótce na odcinkach.

Serdeczne podziękowania dla dobrodziejów naszego teamu, a więc naszego sponsora sieci aptek Zdrowit znajdujących się na Śląsku, w Małopolsce, a także w województwie Opolskim. Piękne dzięki dla wspierających nas medialnie portalów infokrakow24.pl oraz Rajdy24.pl. Zapraszamy również do odwiedzania naszego fan page.

You may also like
Do Góry